Aktuálně:

Otázka současnosti není: Přejít do cloudu?, ale Jak přejít co nejsprávněji

18.03.2022, Autor: red

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
Otázka současnosti není: Přejít do cloudu?, ale Jak přejít co nejsprávněji

Stále více firem ukládá svá data do cloudových řešení. Změna je to v životě firmy velká, ale má mnoho výhod. Například tu, že když někomu „klekne“ počítač, tak nepřichází o všechna data, které měl na svém zařízení, ale data jsou ukládána online a pravidelně zálohována.

Odpadá také problém s některými zaměstnanci, kteří při nuceném odchodu z firmy „jejich“ data nevydají, či jinak odmítají spolupracovat. Proto stále více firem přechází na cloudové řešení, kde je vše online a přístupné odkudkoliv. Nutné je ale přechod firmy na toto řešení připravit.
Migrační plán. To je zaklínadlo při plánování přechodu firmy na cloudové řešení. Pokud je dobře připraven, tak vedení firmy, které o takovém významném kroku uvažuje, nemusí mít obavy, že by „přechod do online řešení“ znamenal pro firmu nějaký problém.
„Kdo to s digitalizací myslí vážně, neptá se, zda do cloudu přecházet, ale řeší kdy a hlavně jak,“ říká Jaroslav Hulej, který se rozvojem cloudových řešení zabývá ve společnosti AUTOCONT. „Rukama“ mu tak prošly stovky reálných firem, které přešly do online řešení, takže ví, o čem mluví.
„Naším cílem je být infrastrukturálním partnerem zákazníků, provozovat pro ně datacentrovou infrastrukturu, a tím jim pomoci vytvořit více času, který mohou věnovat internímu uživateli a byznysu,“ říká Jaroslav Hulej. Podle něj je v současné době důležitější než kdy dříve, že firemní data jsou uložena se serverech umístěných v České republice. „To je určitě znatelná výhoda našeho řešení a řada firem na to slyší,“ dodává Hulej.
„Kritérií, která nakonec hovoří v náš prospěch, je většinou více. Mezi těmi hlavními bych uvedl vysoce dostupné a bezpečné řešení postavené na high-end technologiích, samoobslužný portál Virtix, technologické kompetence a s tím související optimální návrh pro daného zákazníka. Svojí roli pak jistě hrají reference, řady renomovaných klientů a stabilita velké společnosti a dobrý servis, který poskytujeme. Technická podpora 24/7 je samozřejmostí, zákazníci oceňují i kvalitu a rychlost našich služeb,“ dodává Hulej.
Podle něj se i na službách při přechodu na cloudové řešení projevuje skutečnost, že AUTOCONT patří mezi největší české IT firmy a díky začlenění do největší IT skupiny Aricoma group má po celé republice dostatek fundovaných profesionálů připravených kdykoliv pomoci. Klientům je k dispozici samoobslužný portál Virtix pro správu a vyúčtování cloudových služeb, na jehož neustálém vývoji tito odborníci pracují.
Foto: Pixabay
Zdroj: Jiří Reichl


Sdílet
Hodnotit
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doporučujeme

Paměti RAM zdražují: umělá inteligence si bere své

05.01.2026, Autor: Marek Hájek

Chystáte se letos koupit nový notebook? Máme pro vás špatnou zprávu. Ceny elektroniky letí nahoru – a tentokrát za to nemůže inflace ani energetická krize. Viníkem je něco, co ještě donedávna patřilo k nejlevnějším součástkám počítače: operační paměť RAM.

E-mailový rebel: Jak jediný muž sabotuje evropský zákon o kontrole chatu

12.10.2025, Autor: Marek Hájek

V Evropské unii se blíží rozhodující hlasování o kontroverzním zákonu Chat Control, který má chránit děti před online zneužíváním, ale zároveň ohrožuje soukromí milionů uživatelů. Jedna spamová kampaň, vedená osamělým aktivistou, se stala symbolem širšího odporu, který může celý návrh zablokovat. 

Apple pod tlakem EU: Nová pravidla App Storu mění hru pro vývojáře

06.07.2025, Autor: Jaromír Muchka

Apple mění pravidla svého App Storu v Evropské unii, aby vyhověl přísným antimonopolním nařízením. Nová struktura poplatků a větší volnost pro vývojáře však vyvolávají otázky – je to skutečný krok ke spravedlivější konkurenci, nebo jen další chytrý tah technologického giganta?

Žaloba USA na čínské hackery

17.03.2025, Autor: Vojtěch Benda

V době zvyšujícího se napětí mezi Čínou a USA přichází další krok, který vzájemným vztahům určitě neprospěje. Ve Spojených státech bylo minulý týden obviněno 12 čínských občanů v souvislosti s kyberzločinem proti americkým občanům, společnostem či univerzitám.

Zvyšte výkon prodeje pomocí analýzy dat a umělé inteligence

31.03.2022, Autor: red

Máte umělou inteligenci za věc patřící do sci-fi nebo do vědeckých laboratoří? Omyl. Můžete ji mít i vy a může vám pomoci. Třeba pro oslovení nových zákazníků či rychlejší i vyšší prodeje. Když si pořídíte systém Dynamics Insight, objeví se vám zcela nové možnosti.

Otázka současnosti není: Přejít do cloudu?, ale Jak přejít co nejsprávněji

18.03.2022, Autor: red

Stále více firem ukládá svá data do cloudových řešení. Změna je to v životě firmy velká, ale má mnoho výhod. Například tu, že když někomu „klekne“ počítač, tak nepřichází o všechna data, které měl na svém zařízení, ale data jsou ukládána online a pravidelně zálohována.

Jak dobré je firemní IT? Pomůže to zjistit IT QUALITY INDEX

17.03.2022, Autor: red

Jak dobré je naše IT? Tuto otázku si asi položila řada manažerů, ředitelů nebo dokonce majitelů firem. Ale jak to zjistit? Například výsledky analýzy procesní vyspělosti sice ukazují to, jak funguje určitá část IT segmentu společnosti, ale co celkový pohled?