Společnost Home Credit potvrzuje svoji vedoucí fintechovou pozici mezi poskytovateli nebankovních úvěrů, jako první nabízí ověření klienta pomocí bankovní identity pro svoji malou půjčku Kamali. Služba BankID, kterou zajišťuje společnost Bankovní identita a.s. umožňuje klientům bezpečněji, jednodušeji a rychleji potvrdit svoji identitu, a zkracuje tak podstatným způsobem celkový proces schválení půjčky.

„Našim klientům se snažíme proces vyřízení půjčky neustále co nejvíce zjednodušovat a zpříjemňovat, ale při zachování nejvyšší míry bezpečnosti. Velkým pomocníkem jsou pro nás nové technologie. Po implementaci OCR technologie (Optical Character Recognition – Optické rozeznávání znaků) pro ulehčení vyplnění žádosti o půjčku, kdy se klientovi předvyplní údaje z nafocených dokladů, přicházíme s další klíčovou novinkou, a to s ověřením identity pomocí služby BankID. Jsem si jistý, že zavedení bankovní identity bude pro zrychlení celého procesu zásadním krokem,“ uvádí Roman Kůgel, vedoucí Kamali.

Hlavní výhodou ověřování pomocí BankID je časová úspora. Doposud fungoval zdlouhavý proces, ve kterém klient musel nafotit své doklady z obou stran, následně je nahrál do systému a pravost těchto dokladů pak manuálně kontroloval specialista schvalování na straně Home Creditu. Dnes stačí pro klientovo ověření pouhé zadání přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Celý proces se tak z původních 15 minut zkracuje na maximálně 3 minuty. „Stále bude fungovat standardní ověřování identity pomocí doložení dokladů pro klienty, kteří z nějakého důvodu nemohou využít jednodušší postup pomocí BankID,“ doplňuje Roman Kůgel z Home Creditu.

Společnost Home Credit pokračuje v nastaveném trendu maximální digitalizace svých služeb, což přináší nenahraditelné výhody pro klienty. V roce 2019 zavedla mobilní aplikaci pro správu úvěrových účtů, držitelé kreditních karet mohou pohodlně využívat možnost placení pomocí Google Pay a Apple Pay. Klienti také nakupují na splátky přímo na e-shopech, kdy jejich nákup je vyřízen do 2 minut, pokud se jedná o stávající klienty anebo do 8-10 minut, pokud nakupují na splátky poprvé.

Foto: Pixabay

Zdroj: Omnimedia s.r.o.