Tato nová funkce umožňuje snadněji žádat o peníze, odesílat je a přijímat.
Platbu je přitom možné provést rychle prostřednictvím aplikace nebo webu PayPal. Podle nedávného průzkumu provedeného agenturou Censuswide1 a zadaného společností PayPal patří v České republice mezi nejčastější důvody, proč lidé dluží peníze přátelům nebo příbuzným, domácí účty, nákup dárku a poslání peněz jako dárek.
S cílem dát sbohem malým dluhům, které představují běžný problém v našem moderním světě, společnost PayPal rozšiřuje svou bezplatnou službu pro osobní platby do 25 evropských zemí včetně České republiky. Tato služba představuje rychlé a pohodlné řešení pro uživatele, kteří potřebují provést platbu nebo na ni naopak čekají. Nyní je možné odeslat nebo přijmout peníze nebo o ně požádat přátele či příbuzné rychle pomocí aplikace nebo webu PayPal bez ohledu na zvolený zdroj prostředků (účet PayPal, platební karta nebo bankovní účet).
Češi v průměru ročně půjčí přátelům a příbuzným 1 400 až 2 600 korun a naopak si od nich půjčí 300 korun. Nejvyšší částka, kterou jim někdo dluží a nikdy nevrátí, je 26 tisíc korun a skupinou, která si zřejmě půjčuje nejvyšší částku, jsou rodiče. Toto jsou některé ze zjištění průzkumu, který provedla agentura Censuswide a zadala společnost PayPal. Tento průzkum analyzuje zvyklosti při půjčování peněz mezi přáteli a příbuznými na některých trzích, kde je tato služba rozšířena.
Průzkum také odhalil, že téměř třetina lidí (31 procent) má potíže se získáním peněz zpět od přátel či příbuzných poté, co je vydají za společnou aktivitu, jako je zakoupení dárku či vstupenky nebo úhrada společné dovolené. V České republice jsou nejčastěji uváděnými důvody, kvůli kterým lidé nevracejí peníze, zapomětlivost, nedostatečná hotovost a nedostupnost bankomatu.
Díky službě pro osobní platby, mohou nyní čeští uživatelé služby PayPal posílat zdarma* finanční částky v českých korunách po České republice a eura a švédské koruny svým přátelům a příbuzným v rámci Evropského hospodářského prostoru (pokud není vyžadována konverze měn). Češi tak budou moci posílat zdarma* peníze uživatelům služby PayPal například v Polsku, Rakousku nebo Německu, mimo situací, kde je třeba konverze měn. Služba představuje jasnou výhodu, která eliminuje poplatky spojené s převody peněz do zahraničí prostřednictvím tradičních bank. V souladu s vizí společnosti PayPal poskytnout spotřebitelům bezproblémovou transparentní platební zkušenost tato funkce umožňuje uživatelům odesílat platby bez vyplňování jakýchkoli bankovních údajů – stačí jen zadat emailovou adresu příjemce. Pokud příjemce ještě nemá účet PayPal, může si ho snadno zdarma otevřít. Po provedení platby dostane příjemce upozornění a peníze mu budou automaticky připsány na jeho účet PayPal, kde je bude mít okamžitě k dispozici. Navíc uživatelům, kteří dávají přednost správě svého účtu na cestách, poskytuje vylepšená mobilní aplikace PayPal vyšší kontrolu, lepší přehled o zůstatku na účtu PayPal, notifikace a možnost odesílat peníze nejčastějším kontaktům.
Evoluce platebních služeb podle PayPalu
Toto řešení je součástí portfolia služeb PayPal pro osobní platby, které se soustřeďuje na poskytování praktických řešení usnadňujících život svých uživatelů. Od svého založení v roce 1999 jako společnost zajišťující osobní platby prostřednictvím osobních digitálních asistentů (PDA) je PayPal vždy na čele při zavádění nejmodernějších trendů ve svém sektoru. Ve svém odvětví dosáhl předního postavení a poskytuje rozsáhlou nabídku platebních řešení pro obchodníky všech velikostí i pro spotřebitele. Společnost PayPal pokračuje ve své snaze zjednodušovat přístup k penězům a poskytovat stále většímu počtu lidí lepší možnosti správy peněz v souladu s jejich potřebami.
Metodika
Průzkum provedla agentura Censuswide, která se podle zadání společnosti PayPal dotázala vzorku 10 112 dospělých osob (ve věku 18 a více let) v 10 různých evropských zemích (Belgie, Česká republika, Finsko, Řecko, Maďarsko, Itálie, Norsko, Polsko, Portugalsko a Švédsko). Průzkum probíhal online v období mezi 27. listopadem a 14. prosincem 2018.