V Německu je nejpříznivější investiční klima v rámci Evropy.
Alespoň podle společnosti Dun & Bradstreet, jež stanovila rating Německa v této oblasti na stupeň nejnižšího rizika návratnosti investice. Dalšími zeměmi s nejpříznivějšími podmínkami pro investice jsou Norsko a Švédsko. Česká republika se Slovenskem jsou hodnoceny stupněm nízkého rizika návratnosti investice. Informoval o tom partner společnosti Dun & Bradstreet, firma Bisnode.
Společnost Dun & Bradstreet rozhodla o zvýšení ratingu čtrnácti světových zemí. Naopak deseti zemím dosavadní rating snížila. Mezi státy, které si v ratingu polepšily, jsou Německo, Francie, Nizozemsko, Řecko, Island, Makedonie nebo Kypr. Pohoršily si například Polsko nebo Rumunsko. Německo, co se ratingu rizika návratnosti investice týká, se umístilo v rámci Evropy na samotném vrcholu (nejnižší riziko), následováno severskými státy Norskem a Švédskem. Česká republika stejně jako Slovensko má podle hodnocení nízké riziko návratnosti investice. Polsko spadá do nižší kategorie mírného rizika návratnosti investice.
V analytické zprávě Dun & Bradstreet se uvádí: „I když se celosvětový růst za rok 2017 očekává na úrovni tří procent, což je nejvyšší úroveň od roku 2011, a v roce 2018 se podle odhadů D&B dále zvýší na 3,1 procenta, zůstává výrazně pod úrovní zaznamenanou před globální finanční krizí. V roce 2018 očekáváme růst většiny nejvýznamnějších ekonomik, USA o 2,3 procenta, eurozóny o 2,2 procenta a Ruska o 1,9 procenta. Naopak ekonomický růst zpomalí ve Velké Británii, Japonsku a Číně,“ uvedla.
Dun & Bradstreet svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, zpracovávanými pro 132 zemí světa, upozorňuje na rizika spojená s obchodním stykem. Indikátor rizikovosti zemí Dun & Bradstreet je rozdělen do sedmi stupňů podle rizika návratnosti investice: nejnižší, nízké, mírné, střední, vysoké, velmi vysoké a nejvyšší riziko.