e-news.cz - kurzy
Reklama

Trik s platbami za státní pojištěnce je špatně maskovaná loupež

11.03.2019, Autor: Z blogosféry

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
Trik s platbami za státní pojištěnce je špatně maskovaná loupež

RADOMIL BÁBEK, předseda výboru Unie podnikatelských a živnostenských spolků.

Tak už je to tady. Babiš a partička korporací kolem něj vydojili státní peníze a teď přicházejí s objevem, že – světe div se! – penízky docházejí. Ale jsou to vykukové, takže hned vědí, kde ty peníze vzít. Ministryně financí, Alena Schillerová, nám představila, jak si ANO, Andrej Babiš a jeho lidé, představují hospodaření státu. Jak prosté, milý Watsone, řekl by klasik. Vyčerpali rozpočet, ekonomice se pod jejich řízením nedaří, tak to nechají zaplatit podnikatele a živnostníky.
Nejprve stručný nástin plánu ministryně financí Schillerové. Došly jim peníze, tak přestanou platit za státní pojištěnce. Chytré, ne? V ČR je státních pojištěnců, tedy těch, kterým platí zdravotní a důchodové pojištění stát asi 6 milionů lidí. Že to platí stát? Ale samozřejmě, že ne. Stát přece žádné svoje peníze nemá. Platíme to my všichni, kdo odevzdáváme daně a poplatky. A snad je dobré připomenout i to, že v ČR máme nevýdělečných většinu, zatímco výděleční jsou v menšině.
Ať nám teď ministryně financí Schillerová předvádí sebezajímavější kouzla a čáry s čísly, vždy z toho vyjde jen jeden nevyvratitelný fakt. Vláda chce ušetřit na tom, na co jí už stejně dáváme peníze a chce, abychom jí dávali více. Je to jen finta, je to trik hodný šmejdů. Vládě už nestačí daně a poplatky, které vybírá, potřebuje víc a ještě víc, aby zalátala díry vzniklé rozhazováním do kapes korporací, a tak drze dělá, jako by chtěla něco ušetřit. Neušetří, jenom nám zvedne daně.
Paní ministryně se v neděli snažila přesvědčit diváky ČT, že jde přece o racionální postup. Místo státu budou platit státní pojištěnce a jejich pojištění podnikatelé, živnostníci a jejich zaměstnanci. Na mysl se dere otázka, jestli opravdu Babiš a Schillerová považují občany za úplné hlupáky. To si opravdu myslí, že nám nedojde, že jenom chtějí vymoci více peněz, ať ten záměr schovávají za cokoliv? Stejně drzé by přece bylo, kdyby vyhlásili, že stát bude šetřit tím, že přestane platit stavby a údržbu silnic a dálnic a zvýší nám daně, abychom si to zaplatili sami. Nebo by stát ušetřil na školství, přestal by platit obranu či policii, nedal by peníze na soudy a nechal by nás vše platit tím, že nám patřičně zvýší daně.
V celém příběhu o „šetření“ státu ždímáním produktivních občanů je ještě jeden zajímavý moment. Vláda zastírá fakt, že aby měli zaměstnanci na vyšší odvody, nepochybně se budou muset zvýšit mzdy. Zvednou se tedy náklady podnikatelů a živnostníků, kteří zaměstnávají lidi. Ostatně, nikdo jiný nevytváří finanční fondy, jen podnikatelé a živnostníci. Oni vytvářejí pracovní místa, jejich firmy musí být produktivní, oni musí hospodařit ve svých firmách tak, aby měli na dobré mzdy zaměstnanců, podnikatelé a živnostníci pak pro stát musí daně vybírat.
Vládní záměr, jak získat více peněz, když už je prohospodařili, není nic jiného než maskovaná loupež. V konečném důsledku jsou to právě podnikatelé a živnostníci, kteří mají vše zaplatit. Jak to říkal Andrej Babiš začátkem roku? Na svém fb profilu např. napsal: „Musím se prostě vžít do živnostníka a toho, co potřebuje“. Tak se zdá, že si pánko premiér myslí, že živnostník potřebuje hlavně více platit! Že to mají ti živnostníci těžké? No, tak teď jim to chce udělat ještě těžším. Aby si mohl Andrej Babiš koupit přízeň studentů a důchodců, které nechá jezdit zadarmo, aby mohl dát miliardy korporacím na slevách na dani a aby mohly firmy Andreje Babiše vydělávat na lukrativních státních zakázkách, velí Andrej Babiš ústy Aleny Schillerové: Podnikatelé, živnostníci, navalte prachy!


Sdílet
Hodnotit
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doporučujeme

Co ovlivňuje průměrný výdělek a jak ho správně vypočítat

11.04.2025, Autor: Z blogosféry

Průměrný výdělek je zásadní pro každého zaměstnance. Díky němu zjistíte, kolik si vyděláte, jaká bude vaše výplata v době dovolené nebo kolik dostanete jako náhradu mzdy při pracovní neschopnosti. Podívejte se, co všechno do průměrného výdělku spadá a jak ho vypočítat.

Bude zákaz Tiktoku obejit nebo ignorován?

11.04.2025, Autor: Vojtěch Benda

V USA v současné době platí zákon, který znemožňuje stahování Tiktoku.  Na jeden den v lednu dokonce nebylo možné tuto aplikaci najít v obchodech Google play a App Store. Následně prezident Trump tento zákaz odložil do 5. dubna a dal tak možnost odkupu Tiktoku jinou firmou, aby nemuselo dojít k ukončení provozu.

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
Reklama

Daňhel: Milton Friedman by se divil

11.04.2025, Autor: Jaroslav Daňhel

Když jsme se v roce 1990 přidali k svobodné, demokratické části světa, s nadšením jsme četli iniciativou Liberálního institutu první česky vydanou knížku nobelisty a demiurga všech liberálů Miltona Friedmana „Svoboda volby“. 

Komentář k vývoji průmyslové produkce

08.04.2025, Autor: Z blogosféry

„Průmyslová produkce si v únoru lehce polepšila. Vyplývá to z dnes publikovaných dat ČSÚ. Zatímco v lednu v meziměsíčním srovnání průmyslová produkce reálně klesla o 0,3 %, v únoru meziměsíčně vyskočila o 1,7 %.,"vysvětluje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.

e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

Poradna: Otcovská dovolená pro zaměstnance i OSVČ - Kdo a jak ji může čerpat?

04.04.2025, Autor: Z blogosféry

V dnešní době se také tatínkové stále více zapojují do péče o své děti, což odráží i legislativa, která jim umožňuje využít otcovskou dovolenou. Ačkoli se mnoho lidí domnívá, že nárok na ni mají pouze zaměstnanci, ve skutečnosti ji mohou čerpat i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), pokud splní stanovené podmínky.

Číňané šetří a Číně hrozí krize

02.04.2025, Autor: Vojtěch Benda

Na rozdíl od většiny světa, který se po pandemii potýká s velkou inflací, má Čína opačný problém – lidé nechtějí utrácet a tím vyvolávají deflaci. Nyní se Peking snaží přinutit své občany otevřít peněženky, aby zabránil krizi. Mezitím se na sociálních sítích objevují tipy, jak ještě více ušetřit.

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
Reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
Sazka reklama
Reklama