Cena za dostupnost centra Prahy je vysoká

autor: | 16. 02. 2021

Jaká je cena za dopravní dostupnost do centra Prahy? Lze říci, že vysoká, protože pořízení bydlení v hlavním městě, je na mnoha místech nad hladinou 100 tisíc korun za metr čtvereční. A stejně tak je to i s cenami na okraji Prahy a v nejbližším okolí.

Existují však stejně dostupná místa, která zatím růst cen nepostihl a za zbrusu nové postavený dům či byt zaplatíte osmdesát tisíc korun za metr čtvereční a navíc budete bydlet v přírodě, ne mezi paneláky.

Cena za bydlení v blízkosti centra Prahy

Nejdražší jsou dle realitního portálu Reas v současnosti pražské části Josefov, kde se nemovitosti prodávají za 172 831 korun za metr čtvereční a Hradčany za 167 289 korun za metr čtvereční. V Radlicích je to například v průměru za 95 620 korun za metr čtvereční a na Zličíně za 92 332 korun za metr čtvereční, zde se ale jedná i o byty ve starých panelových domech. Ceny v novostavbách v lokalitách Černý Most, Zličín nebo Letňany se často pohybují mezi 90 – 110 000 korun za metr čtvereční.

„Výhodou lokalit v prstenci okolo Prahy, které i díky dostupnosti vlakové zastávky nabízejí dopravu do centra časově srovnatelnou s okrajovými částmi města, je nižší cena, větší plocha domu či bytu, a to za srovnatelnou cenu s bydlením v Praze. Bonusem je pak bydlení uprostřed přírody, kde se můžete jít kdykoli proběhnout po okolí či vyběhnout na běžky hned za domem,“ říká Kamil Dunaj z realitní a developerské společnosti Getberg.

Například ve Strančicích u Říčan lze dnes pořídit domy a byty za částku od osmdesát tisíc korun za metr čtvereční. Zde je v neposlední řadě benefitem jisté zhodnocení investice, protože prstenec kolem Prahy se rozrůstá a ceny v něm raketově rostou. Jakmile se tedy dostane lokalita na okraji prstence do povědomí, soustředí se na novinku zájem lidí, pak cena logicky roste.

Za jak dlouho v centru?

Co se týče konkrétního času, za který se lze dostat z okrajové části Prahy do centra, například na Muzeum, pak je srovnatelná. Pokud uvažujeme konkrétně o dopravě z ulice Vsetínská na Zličíně, pak zabere celých třicet šest až čtyřicet pět minut, než se dopravíme do centra k Muzeu. A například ze středočeských Strančic trvá cesta vlakem a metrem k Muzeu čtyřicet čtyři minut.

Benefity bydlení za městem

Bydlení těsně za hranicemi města s sebou nese i mnoho dalších výhod. Nižší kriminalitu, bezpečnější prostor pro děti, zdravější ovzduší i život v blízkosti zeleně, kam lze vyrazit za procházkou, výletem či sportem.  „Díky nižším cenám nemovitostí, lze pořídit i byt či dům s více místnostmi, oproti například Praze, a jednu z nich si zařídit jako pracovnu pro home office, což je chytrá investice nejenom v době pandemie,“ říká Jiří Švec z RK Evropa.

Foto + Zdroj: ASPEN.PR s.r.o.

O autorovi

Z blogosféry

Z blogosféry

Reklama

Reklama

O nás

Ekonomický magazín Vám přináší aktuality zejména z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a investic. Věnujeme se také inovacím a rozvíjejícím se novým oblastem podnikání.

Otevíráme i fórum pro názory expertů, chceme Vám poskytovat co nejrozmanitější a neotřelé pohledy na ekonomické události. Pokud budete chtít přispívat do debaty svými názory, neváhejte kontaktovat redakci.

Ochrana osobních údajů

Kontakty

Vydavatel
Gibbs&Co., s.r.o.
IČO 03703754
Na příkopě 859/22
110 00 Praha 1, Nové Město

Redakce
redakce@ekonomickymagazin.cz
namety@ekonomickymagazin.cz
Na příkopě 859/22
110 00 Praha 1, Nové Město

Redakce Ekonomického magazínu využívá zpravodajský servis ČTK.

Inzerce
inzerce@ekonomickymagazin.cz

Archiv