e-news.cz - kurzy
Reklama

Schmarcz: Proč jsme na tom s bezpečností mizerně? Třeba proto, že místo obrany proti Rusku Evropská unie sponzoruje jihoafrické rasisty

17.03.2025, Autor: Martin Schmarcz

8 votes, average: 4,88 out of 58 votes, average: 4,88 out of 58 votes, average: 4,88 out of 58 votes, average: 4,88 out of 58 votes, average: 4,88 out of 5
Schmarcz: Proč jsme na tom s bezpečností mizerně? Třeba proto, že místo obrany proti Rusku Evropská unie sponzoruje jihoafrické rasisty

Zjevně budeme zbrojit na dluh. Evropská komise totiž odmítá přesměrovat do obrany prostředky vyhazované oknem v rámci Green Dealu. Jde o obrovské sumy, které by bohatě zaplatily všechny potřebné tanky, děla, letadla, rakety a munici pro zastavení agresivních choutek Ruska. Což přesně dokumentuje, proč jsme se dostali do tak velkých problémů s bezpečností.

Dokládá to i jedna zdánlivá maličkost: skoro pět miliard euro jako dar jihoafrickým rasistům na zelené projekty. Nemravné a hloupé, jako řada unijních politik.

Zrušením Zeleného údělu, jenž nám nic nepřináší a ještě škodí, bychom získali dost prostředků na budování armád, aniž by evropské země musely zvyšovat deficit. Jde o více než devět bilionů korun ročně, tedy zhruba 2 % hrubého domácí produktu sedmadvacítky. Bohužel se o tom v Bruselu ani vážně nejedná. Ačkoli některé vlády včetně české tuto myšlenku aspoň veřejně propagují. Ale Unie není schopna učinit pro své bezpečí ani daleko menší kroky. Viz. oněch 4,7 miliardy euro pro černošské rasisty.

Režim, který se ustavil v Jihoafrické republice po pádu apartheidu, má dlouhodobě daleko k dokonalosti. Zemi od té doby trápí násilí, ekonomicky na tom není kdovíjak a politicky je spojencem Moskvy a Pekingu v rámci zemí skupiny BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika). Nyní se zdejší vláda navíc inspirovala protibělošskou genocidou, jaká mnohem dříve proběhla v Rhodesii poté, co se odtrhla od Velké Británie a změnila se v Zimbabwe, ovládané krvavým diktátorem Robertem Mugabem.

Vyhánění búrských farmářů, zabírání jejich půdy a také vraždění… Tohle všechno hrozí těmto původním zakladatelům civilizace na jihu Afriky. Navíc má tamní režim na svědomí antisemitské výpady proto Izraedli. Proto mu americký prezident Donald Trump utnul jakoukoli finanční podporu a bělochům nabídl azyl ve Spojených státech. A co na to Evropská komise? Její šéfka Ursula von der Leyenová okamžitě přispěchala Putinovu spojenci na pomoc a přivezla ony 4,7 miliardy euro, jež mají jít na „čisté“ technologie.

Zdá se to být jako maličkost, jde o necelých sto dvacet miliard korun. Avšak dokládá to celkové mentální nastavení Bruselanů. Jednak za každou cenu negovat úsilí Bílého domu, který pod novým lídrem odmítá sponzorovat nepřátele Západu, jednak trvat na zelených nesmyslech a dokonce je exportovat do Afriky. Tyto peníze, naprosto absurdně a v rozporu s mravností i rozumem darované protibělošským rasistům, jsou navíc jen malou kapkou skutečně ohromného dotačního moře zvaného Global Gateway.

Víte, kdo tento rezervoár o velikosti 300 miliard euro formálně spravuje? Ano, je to český eurokomisař Jozef Síkela. To bylo chlubení, jaké prý má silné portfolio, protože je v něm nejvíce prostředků. Nyní však máme potvrzeno, že to je úplně k ničemu. Penízky už jsou omašličkované a vyčleněné na špatné věci, které nás spíše ohrožují, než aby z nich Evropané, potažmo Češi, měli jakýkoli užitek. Ostatně vytahuje se s nimi předsedkyně Komise, Síkelu u toho není neslyšet. Což je vlastně dobře, neboť tohle je ostudná akce.

Evropská komise chce v Africe konkurovat Číňanům, kteří zde už dlouho investují ohromné peníze. Jenže ti si za ně kupují vliv, suroviny, zakládají ziskové společnosti. My za prostředky evropských daňových poplatníků budeme šířit zelené bludy a dotovat diktátorské a polodiktátorské vlády. To jsme raději měli za těch 7,5 bilionu korun nakoupit zbraně a poslat je Ukrajině, která se brání ruské agresi. Bylo by to víc, než jí za tři roky poskytly ve vojenské pomoci všechny západní země dohromady.

Je to zoufalé. Nejen, že Brusel odmítá přesměrovat prostředky z Green Dealu do naší vlastní sebeobrany (respektive vůbec o tom ani neuvažuje), navíc sponzoruje ty, kteří nejsou našimi přáteli a dopouštějí se rasové diskriminace. U toho prvního lze alespoň argumentovat tím, že jde o peníze investované do budoucnosti (což je sice lež, ale někdo si to může myslet), to druhé nelze omluvit vůbec nijak. Jde o další podpůrný argument, který dokazuje, že programy EU jsou často horší, než k ničemu – protože nás přímo ohrožují.

Za biliony jež nás stojí Zelený úděl, si nekupujeme lepší život, platíme si jimi lístek do stanice bída. Stejně tak prachy z Global Gateway nezvýší naši bezpečnost, ale jen povzbudí a upevní autoritativní režimy a proudy migrantů z Afriky do Evropy spíše urychlí, než zastaví. Jde o dvě strany téže mince, o důsledek chybného progresivistického uvažování, kdy nad starostí o vlastní občany vítězí prosazování nesmyslných ideologií, mezi něž patří i klimatismus. Zde navíc ještě říznutý protibělošským rasismem.

Fungování Evropské unie připomíná chovance v blázinci. Když už si konečně zodpovědní činitelé ráčili všimnout (či spíše k tomu byli okolnostmi drsně přinuceni), že Rusko je hrozba, Američané už nám nepomohou a musíme se znovu vyzbrojit, dělají to tím nejhorším možným způsobem. Místo zrušení (či alespoň rázného osekání) Green Dealu nebo programů typu Global Gateway vymýšlejí nové způsoby, jak se ještě více společně zadlužit. Jako někdo, kdo nutně potřebuje nové boty, na ty si půjčí, ale doutník si zapálí pětitisícovkou.

Možná by tohle vyhazování bilionů oknem až tak nevadilo, kdybychom byli nechutně bohatí. My však v důsledku Zeleného údělu pomalu (ale setrvale) chudneme. Zde vidíme proč. Nákup zbraní nám nejen umožní ubránit svobodu, bezpečí a suverenitu, ale rovněž by pomohl evropským zbrojovkám a tím nastartoval průmyslový boom a růst prosperity. Ale nesmí to být na dluh, který naopak hrozí zvýšením inflace. Nepodporujme obludné neefektivní větrníky a africké rasisty, mysleme už konečně na blaho občanů Evropy.

Martin Schmarcz, vydavatel revue SPEKTÁKL, spektakl.gazetis.to

Foto: Pixabay

Autor: Martin Schmarcz


Sdílet
Hodnotit
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doporučujeme

Čeká nás podobný komoditní „boom“ jako v roce 2008?

02.05.2025, Autor: Z blogosféry

Vlna nových cel ve světové ekonomice zvýšila ceny řady důležitých komodit, jako je zlato či měď. Další vývoj je však – i vzhledem k neustálým změnám pod taktovkou D. Trumpa – zahalen mlhou. Na jedné straně se hovoří o možném zlepšení obchodních vztahů, na straně druhé se razantně zvýšila pravděpodobnost stagflace ekonomik, případně pádu přímo do recese.

Dopad globálních událostí na ČR: Jak se mění náš svět a co to znamená pro nás?

30.04.2025, Autor: Josef Neštický

Svět kolem nás se mění. A přestože se často soustředíme na vnější události, mnohé z nich se nás dotýkají přímo. Ať už jde o války, globální ekonomické zpomalení nebo technologické změny, všechny tyto faktory mají své důsledky pro každodenní život nás, obyvatel České republiky. Co to znamená pro naše peněženky, firmy a jak to vše ovlivňuje naši náladu?

e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
Reklama

Finanční plánování pro rodiny: Peněženky se otřásly, rozum vítězí

29.04.2025, Autor: Josef Neštický

Ještě před pár lety stačilo vyjít s výplatou. Dnes? Bez rozumného finančního plánu se rodinné peníze rozkutálí rychleji než drobné v dětské kapse. V době, kdy inflace brzdí, ale ceny dál tvrdohlavě drží rekordní výšiny, je umění hospodařit klíčové. Jak si v roce 2025 nastavit rodinné finance tak, abychom měli klidné noci?

AI se stará o slepice

28.04.2025, Autor: Vojtěch Benda

Umělá inteligence nyní proniká do různých odvětví. Přesto by mnohé mohlo překvapit, že najde využití také v zaopatření slepic a zlepšení jejich zdraví. Tím by AI mohla zajistit jejich větší nosnost a tím zvýšit výdělky farmářů a možná i levnější vejce.

Osobní bankrot: Kompletní průvodce pro rok 2025. Co čeká dlužníky?

28.04.2025, Autor: Josef Neštický

Ztratit kontrolu nad dluhy není dnes výjimka – ale řešení existuje. Osobní bankrot, oficiálně „oddlužení“, prochází zásadní proměnou. Od října 2024 trvá už jen tři roky, ne pět. A změn je víc. Kdo může o oddlužení požádat, co jej čeká a jak se vyhnout fatálním chybám?

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
Apogeo
e-news.cz - kurzy
Reklama

Schmarcz: Daně, dluhy investice. Všechno je otázkou priorit, ale jakou ideologií se vlastně řídí ODS?

25.04.2025, Autor: Martin Schmarcz

Občanští demokraté uvažují, že zvýší daně, a/nebo dluhy. Pět měsíců před volbami to není od vládnoucí pravicové strany vůbec chytré. Koalice SPOLU „zvládla“ od roku 2021 poztrácet půl milionů voličů právě tím, že místo výraznějšího šetření má rozpočet pořád v dost velkém deficitu a ještě zvedla daně pracujícím rodinám, živnostníkům i firmám.

Daňhel: Hrozí Česku plíživá změna parlamentní demokracie na demokracii autoritativní?

23.04.2025, Autor: Jaroslav Daňhel

Máme ještě v živé paměti, jak se bývalý prezident Zeman, chorobně toužící po moci, úporně, ale naštěstí marně pokoušel přerýsovat v české parlamentní demokracii svou roli na americký prezidentský systém. Je paradoxem, že byl zvolen do dvou funkčních období a mohl se tak do paměti národa zapsat, což by asi rád udělal, reálně však zanechal za sebou úctyhodný seznam svých dosti nepovedených skutků.

e-news.cz - kurzy
Apogeo
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

Čokoláda z bobů nebo slunečnice místo kakaa?

22.04.2025, Autor: Vojtěch Benda

Cena kakaa v minulém roce vzrostla dokonce o 300 %, což zapříčinilo také růst cen čokolády. Jak roste cena kakaa, výrobci experimentují s alternativami, kterými by mylo možné kakao v čokoládě nahradit, aby se udržela dostupná cena. 

Stopka vlády na emisní povolenky: Odstřižení od evropských peněz nebo brzda přechodu na ekologičtější zdroje energie?

18.04.2025, Autor: Z blogosféry

Už za dva roky by měly v Česku platit povolenky na vytápění, zdražit by se mělo jak vytápění plynem, tak uhlím. Česká vláda se však nedávno vyjádřila, že chce od povolenek odstoupit, což nelze tak snadno. Nejistota ohledně zavedení povolenek brzdí širší uplatnění ekologičtějších zdrojů, jako jsou třeba tepelná čerpadla.

Sazka reklama
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama