Častou změnu práce vnímají zaměstnavatelé negativně, ukázala listopadová online anketa personální agentury Předvýběr.CZ mezi šéfy firem a personalisty. Sedm procent respondentů vnímá fluktuanty rozhodně negativně, 44 % spíš negativně.
Jako vhodný čas pro změnu práce uvádí 37 % respondentů zhruba sedm let, dalších 26 % považuje za vhodnou dobu už čtyři roky.
Anketa na stejné téma mezi zaměstnanci ukázala, že i oni mají podobné vnímání: nejčastěji mění práci po čtyřech letech (31 %) nebo po době výrazně delší než sedm let (26 %). Do sedmi let vydrží na jednom místě zhruba desetina lidí, ale 17 % uvedlo, že mění práci každý rok nebo dva.
„Nestálost v pracovním poměru je z pohledu personalisty jedním z varovných signálů, že nemusí jít o ideálního uchazeče o práci. Neznamená to ale nutně, že zaměstnavatel nebude mít o takového kandidáta zájem ‒ záleží na konkrétních důvodech, proč měnil práci častěji,“ říká František Boudný, ředitel personální agentury Předvýběr.CZ.
Podle respondentů z řad zaměstnanců je nejčastějším důvodem výpovědi touha naučit se něco nového (25 %). Sedmnáct procent dotázaných uvedlo neshody s šéfem a stejně velká byla i skupina těch, pro které se práce stane po čase stereotypem. Jen jedenáct procent lidí uvádí jako důvod změny práce nízkou výplatu.
Foto: Pixabay
Zdroj: evox. space