Společnost Colliers International v České republice oznamuje, že Matěj Cihelka, odhadce v oddělení oceňování nemovitostí a poradenských služeb, byl po úspěšném absolvování odborné způsobilosti (APC) s platností od 16. června 2020 oficiálně jmenován novým členem organizace RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors). Zároveň bude k 1. červenci 2020 povýšen na pozici seniorního odhadce (Senior Valuation Analyst).

Matěj se také nově stal autorizovaným odhadcem nemovitostí organizace RICS. To je zárukou, že je schopen samostatně provést klienta celým procesem ocenění nemovitosti a zpracovat profesionální výstup k jeho spokojenosti. Matěj se bude dále soustředit na dosažení maximální spokojenosti klientů společnosti Colliers International a posílení růstu a dobrého jména oddělení oceňování nemovitostí a poradenských služeb.

RICS je celosvětově uznávaná profesní organizace sdružující odborníky v oblasti nemovitostí, developmentu a dalších souvisejících oborů jako např. stavebnictví nebo oceňování a správy nemovitostí. Organizace RICS si klade za cíl podporovat a prosazovat nejvyšší profesní standardy v oblasti nemovitostí po celém světě.

„Stát se členem takto prestižní odborné organizace, jakou RICS bezesporu je, je pro mne obrovská čest . Velice si vážím podpory, které se mi během celého procesu dostalo od mých skvělých kolegů, klientů a rodiny. Doufám, že nejen já, ale i naši klienti budou těžit z mých nových zkušeností a vědomostí,“ řekl Matěj Cihelka MRICS, Senior Valuation Analyst, Colliers International pro Českou republiku.

„Chtěl bych blahopřát Matějovi k tomuto skvělému úspěchu a zaslouženému povýšení. Matěj musel zvládnout mimo studia i své každodenní pracovní povinnosti. Matějova iniciativa obohacuje nejen jeho samého, ale i celou naši společnost a naše klienty,“ řekl Tewfik Sabongui, výkonný ředitel pro Colliers International pro Českou republiku.

Matěj nastoupil do oddělení oceňování nemovitostí a poradenských služeb v lednu 2017. Od té doby získal bohaté zkušenosti s oceňováním různých typů nemovitostí pro nejrůznější klienty, jakými jsou např. banky, nemovitostní fondy, investoři, developeři a vlastníci nemovitostí po celé České republice. Před vstupem do oddělení oceňování nemovitostí pracoval Matěj jako analytik v oddělení pronájmu kancelářských prostor.