Novým ředitelem a členem představenstva společnosti Czech Home Capital se stal bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Gillar. V investiční skupině zaměřené na nákup a správu rezidenčních nemovitostí zároveň získal minoritní vlastnický podíl.

Jedním z jeho hlavních úkolů bude nyní zajistit rychlý růst prostřednictvím nových akvizic. Czech Home Capital, jež vznikla v roce 2019 a dosud uskutečnila investice za 200 milionů korun, totiž plánuje do konce příštího roku rozšířit svoje portfolio až o tisícovku bytů v regionech za bezmála miliardu korun.

Příchod do Czech Home Capital pro Gillara znamená, že si kromě dobře známé manažerské pozice bude zvykat také na roli menšinového akcionáře. Součástí nabídky totiž byl také vlastnický podíl ve společnosti. „Řadu let jsem pracoval v korporacích, kde jsem byl odpovědný akcionářům. To mě teď samozřejmě čeká také, jen s tím rozdílem, že jedním z akcionářů budu i já sám, tudíž se budu odpovídat částečně také sám sobě,“ popisuje Gillar a dodává, že ho k působení v Czech Home Capital přilákala také unikátní investiční vize společnosti.

Martin Gillar (41) je český vrcholový manažer se zkušenostmi z vedení předních veřejných společností. V minulosti působil mimo jiné jako generální ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku hlavního města Prahy, řídil divizi správy majetku a divizi strategie v České poště, či zastával post místopředsedy představenstva s odpovědností za rozvoj obchodu a správu majetku ve společnosti ČD Telematika. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy, titul MBA pak získal na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE.

Czech Home Capital je investiční skupina zaměřená na nákup a správu rezidenčních nemovitostí určených k nájemnímu bydlení. Založena byla v roce 2019 a její portfolio skládající se z nemovitostí v regionech ČR nyní dosahuje hodnoty 200 milionů korun. Společnost cílí na dlouhodobý průměrný výnos 5 procent ročně a pro rok 2020 plánuje formou akvizic navýšit objem aktiv na jednu miliardu korun. Mezi akcionáře Czech Home Capital patří například David Rusňák, Pavel Fráňa, Vít Kučera, Výběr Reality s.r.o., či Martin Gillar. Více na www.homecapital.cz