Mediální dům Economia bude pokračovat v rozvoji obchodu s Davidem Kellerem jako ředitelem pro mediální prodej a Vojtěchem Havířem na pozici ředitele pro prodej obsahu.

Prodej obsahu i inzerce musí reagovat na měnící se očekávání čtenářů, potřeby obchodních partnerů i na nové trendy včetně technologického vývoje. Proto jsme se rozhodli řídit prodej obsahu a inzerce odděleně. Jsem přesvědčena, že díky dokonalému pochopení a zaměření se na dvě odlišné cílové skupiny – předplatitele a inzerenty – budeme schopni úspěšně reagovat na měnící se strukturu příjmů i nové obchodní příležitosti,“ vysvětlila nové uspořádání obchodu Zuzana Řezníčková, předsedkyně představenstva mediálního domu. „Věřím, že díky nové posile se významně posuneme v započaté transformaci obchodu,“ dodala Zuzana Řezníčková.

David Keller bude od 16. září v Economii vést mediální sales a zejména bude pokračovat v rozvoji nabídky a modelu obsluhy pro obchodní partnery. Vedle klasické inzerce bude zodpovídat za speciální projekty v printu i digitálu, eventy a další projekty šité na míru konkrétním klientům. David do Economie přichází z Artesy, v minulosti dlouhodobě působil na řídicích pozicích v UniCredit Bank a AAA AUTO.

Vojtěch Havíř získal zkušenosti v obchodu a zavádění nových projektů ve skupině Home Credit. Rovněž byl u zrodu několika start-upů a jejich úspěšných expanzí. Od začátku října se na pozici ředitele pro prodej obsahu bude starat o to, aby přístup k hodnotnému obsahu našich titulů korespondoval s představami čtenářů. Také bude odpovídat za celkovou péči o předplatitele, všechny prodejní kanály, jako jsou call centra, přímý a volný prodej, retenční procesy, všechny uživatelské aplikace a jejich rozvoj. 

 

 

 

 

O společnosti Economia

Mediální dům Economia, a.s., je důležitým hráčem na poli on-line médií a digitalizace mediálního obsahu a významným vydavatelem ekonomického a odborného tisku. Economia provozuje úspěšné zpravodajské servery IHNED.cz a Aktuálně.cz, řadu tematických internetových titulů a služeb včetně freemailových portálů. Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a několik odborných titulů.