Poslanci by se dnes měli vypořádat s desítkou předloh, které dolní komoře vrátil Senát. Sněmovna bude rozhodovat například o tom, zda mírnou toleranci alkoholu u vodáků rozšíří na návrh senátorů i na cyklisty, a o zavírání některých obchodů o vybraných svátcích.

Zatímco poslanci chtějí zákona o regulaci prodejní doby vyjmout velkoobchod, horní komora navrhla zavírání obchodů zrušit úplně. V novele o registru smluv, která by zrušila výjimku například pro společnost ČEZ nebo České dráhy, chtějí senátoři naopak přidat úlevu pro veřejné nemocnice.

V cizinecké novele chce Senát zachovat dosavadní úpravu o doložení příjmů cizinců, kteří v Česku chtějí studovat. Předloha má zejména zrychlit proces vyhoštění cizinců, kteří byli v Česku opakovaně odsouzeni pro úmyslný trestný čin, a zavést možnost mimořádných ročních pracovních víz.

Sněmovna opětovně posoudí nová pravidla pro znalce a pro soudní tlumočníky a překladatele a zřízení Národní sportovní agentury. Senát zamítl také novelu, která krátí na dvě pětiny odměny placených obecních funkcionářů, kteří jsou zároveň členy Parlamentu.

ČTK