Letošní ročník veletrhu dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu Wood-Tec bude zaměřen na nové technologie a robotizaci. Ty mají výrobcům a zpracovatelům pomoci překonat nedostatek pracovních sil, zefektivnit výrobu a obstát v době rostoucích zakázek. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí veletrhu Jiří Palupa. Wood-Tec bude probíhat na Brněnském výstavišti v příštím týdnu od úterý do pátku.

V rámci pavilonu V, věnovaného strojům a technologiím, se bude prezentovat 230 značek, které zastupují prakticky všechny výrobce a dovozce působící na českém a slovenském trhu. Podle Palupy budou na místě prezentovány novinky, které bylo možné zatím vidět pouze na veletrhu Ligna v Hannoveru.

Pavilon A2 bude určen k výstavě komponentů pro výrobu nábytku včetně ručního nářadí, jež má pomoci jak firmám, tak řemeslníkům, jako jsou čalouníci nebo truhláři.

Součástí programu veletrhu je také třídenní blok přednášek a seminářů. Ve středu se uskuteční blok technologický, ve čtvrtek se odborníci budou věnovat nábytkářství a v pátek proběhne blok zaměřený na školství. Výhodnější vstupné na veletrh Wood-Tec, který se uskuteční od úterý 31. října do pátku 3. listopadu na Brněnském výstavišti, je možné koupit přes internet za 140 korun, na místě bude k dispozici za 180 korun. V rámci letošního ročníku akce se navíc poprvé bude volit nejlepší inovativní řešení či výrobek.