e-news.cz - kurzy
Reklama

Bruce Springsteen není jediný. Umělci nyní prodávají svá celoživotní díla ve velkém

29.12.2021, Autor: red

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
Bruce Springsteen není jediný. Umělci nyní prodávají svá celoživotní díla ve velkém

Hudební společnost Sony Music stihla ještě v roce 2021 koupit celoživotní dílo Bruce Springsteena. Jde o asi tři stovky písní a všech dvacet jeho studiových alb, včetně nejúspěšnější, patnáctinásobné platinové desky Born in the U.S.A. z roku 1984.

I toto album přispělo ke dvaceti cenám Grammy a dvěma Zlatým glóbům, které dvaasedmdesátiletý hudebník během své kariéry posbíral.
Bruce Springsteen, Paul Simon nebo Bob Dylan
Ikona amerického rocku a folku práva na svá umělecká díla zpeněžila za asi 500 milionů dolarů. Informaci o kontraktu v hodnotě v přepočtu asi 11,1 miliardy korun přinesl server BBC. Již v březnu přitom ředitel Sony Rob Stringer informoval, že společnost v předchozích šesti měsících utratila za nákup hudebního díla populárních umělců asi 1,4 miliard dolarů, mj. šlo o práva k hudbě Paula Simona. Prodej Springsteenovy tvorby zatím nebyl oficiálně potvrzen, jisté je, že hudba jednoho z nejúspěšnějších rockových interpretů všech dob bude zatím nejdražším nákupem Sony.
Rodák z New Jersey tímto obchodem vyměnil pravidelné honoráře za jednorázovou platbu, která ho zabezpečí do konce života. A není sám. Springsteen následoval další umělce, jako je zmiňovaný Paul Simon, Stevie Nicks, Neil Young, Tina Turner, Shakira, kapely The Killers, Imagine Dragons nebo Red Hot Chili Peppers. Ti všichni v poslední době prodali své katalogy. Již loni své celoživotní dílo prodal také Bob Dylan, a to společnosti Universal Music za zhruba 400 milionů dolarů.
Doba prodejů  a nákupů
Pandemie přehodnotila priority mnohých, nejenom umělců. Stejně jako v případě prodeje práv k celoživotnímu uměleckému dílu mohla některé dovést k rozhodnutí prodat rodinný majetek. Na jedné straně pandemie zvýšila poptávku po nemovitostech jako bezpečné investici, na druhé straně přinesla i nelehká rozhodnutí o prodeji realit. Náklady na údržbu a správu nemovitostí, případné pravidelné výnosy z nájmu a očekávaný růst hodnoty v budoucnu majitel prodejem vymění za jednorázový příjem. Podobně jako se může těšit umělec, že jeho hudba v rukou schopné hudební společnosti nadále žije, může se i původní majitel bez starostí a nákladů těšit z toho, že s novým majitelem čiší životem daná nemovitost.
Pro prodej nemovitostí hovoří právě vysoká poptávka, která usnadňuje hledání kupce. Solidní kupci a zodpovědní investoři v jednom majitelům dokážou zaručit, že o jejich nemovitost bude dobře postaráno. Takovým je například česká společnost PSN, která na trhu realit působí již třicet let. Dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí a neustále vyhlíží akviziční příležitosti. V duchu svého motta hledá domy, které by mohla probudit k životu. Investiční apetit PSN neztlumila ani pandemie. Dokladem je nákup kancelářské budovy City Empiria na Pankráci, který uskutečnila v roce 2020, v roce příchodu koronaviru.
Foto: Pixabay
Zdroje: BBC, Sony, PSN kupuje


Sdílet
Hodnotit
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doporučujeme

Příspěvek na bydlení: Podpora v tísni, nebo jen dočasná náplast?

23.05.2025, Autor: Josef Neštický

Příspěvek na bydlení je v Česku klíčovým nástrojem sociální pomoci, který má zajistit stovkám tisíc domácností zvládat rostoucí náklady na bydlení. Jaké jsou podmínky pro jeho získání a dokáže skutečně řešit hlubší problémy s dostupností bydlení? Pojďme se podívat, co za tímto systémem stojí a kam směřuje.

Španělsko versus Airbnb: Proč zmizelo 65 000 nabídek z trhu?

22.05.2025, Autor: red

Představte si, že plánujete dovolenou ve slunné Barceloně nebo na Mallorce. Otevřete Airbnb, hledáte útulný apartmán – a najednou zjistíte, že tisíce nabídek prostě zmizely. Přesně to se teď děje ve Španělsku, kde ministerstvo pro ochranu spotřebitelů zablokovalo více než 65 000 rekreačních pronájmů na této platformě. Co za tím stojí a jak to změní nejen španělský trh, ale i naše dovolenkové plány?

Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
Reklama

Hypoteční sazby po více než třech letech klesly pod pětiprocentní hranici, nejrychleji zlevňují tříleté fixace

16.05.2025, Autor: Z blogosféry

Hypoteční sazby po více než třech letech prolomily hranici pěti procent a dostaly se těsně pod ní. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu na začátku května klesla meziměsíčně o dalších pět bazických bodů na aktuálních 4,96 procenta. Pod pětiprocentní hranicí byly hypoteční sazby naposledy v dubnu 2022, kdy byly podle indexu 4,88 procenta.

Bydlení jen pro vyvolené: Kdo dnes skutečně dosáhne na byt?

12.05.2025, Autor: Z blogosféry

Vlastní byt býval cílem každé mladé rodiny. Dnes je realita jiná – ceny nemovitostí a náklady na hypotéky vylučují běžné domácnosti ze hry. Na trhu dominují bezdětné páry s dvěma nadprůměrnými příjmy, zatímco střední třída míří mimo centra měst. Tento posun má zásadní dopad nejen na dostupnost bydlení, ale i na podobu měst a celou společnost.

e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
Reklama

Družstevní bydlení: Cesta k domovu bez hypotéky?

06.05.2025, Autor: Josef Neštický

Družstevní bydlení se v Česku vrací do hry. Nabízí dostupnější alternativu k hypotéce, ale je to skutečně tak jednoduché? Jak tento model funguje, komu vyhovuje a co znamená pro budoucnost bydlení?

Hypotéka pro OSVČ: Co musíte vědět v roce 2025, než podepíšete smlouvu

05.05.2025, Autor: Josef Neštický

S příchodem roku 2025 se podmínky pro získání hypotéky pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) změnily. Banky stále přistupují k těmto žádostem přísněji než k těm od zaměstnanců. Jaký je důvod, proč to OSVČ nemají vůbec jednoduché, a co pro ně znamenají nové regulace? Odpověď se skrývá nejen v legislativě, ale i v konkrétních nabídkách a nových možnostech, jak uspět.

Hypotéka bez akontace aneb jak na 100% financování nemovitosti

29.04.2025, Autor: Z blogosféry

Dostupnost vlastního bydlení se dlouhodobě zhoršuje, především kvůli rostoucím cenám nemovitostí. Pokud nemáte dostatek vlastních prostředků na zaplacení celé kupní ceny vybraného bytu či rodinného domu, nezbývá než využít úvěr. Banky však v současnosti neposkytují 100% hypotéky a při financování nemovitosti požadují i vlastní zdroje.

Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
Reklama

Hypotéky zlevňují. Ale pomalu. Srovnali jsme nabídky bank v dubnu 2025

25.04.2025, Autor: Josef Neštický

Úrokové sazby u hypoték v Česku konečně klesají. Jenže kdo čekal návrat ke „trojkovým“ úrokům, bude zklamán. V dubnu 2025 se sazby drží kolem 4,5–5 % a rozdíly mezi bankami jsou výrazné. Komu se vyplatí přejít jinam? A co to znamená pro trh s bydlením?

Starší domy zlevňují, malé byty letí nahoru: Realitní trh v Česku pod tlakem světového napětí

23.04.2025, Autor: Z blogosféry

Aktuální obchodní spory mezi Spojenými státy a Evropskou unií, projevující se vzájemným zaváděním cel, mohou mít významný dopad na českou ekonomiku. Zvýšené inflační tlaky a zpomalení hospodářského růstu by mohly ovlivnit i trh s nemovitostmi a dostupnost hypotečních úvěrů.  Zavedení dovozních cel zvyšuje náklady na dovoz surovin a zboží, což se promítá do růstu cen a následně do inflace. 

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
Reklama