e-news.cz - kurzy
Reklama

Bezrealitky loni prodaly nemovitosti za třicet dva miliard, obrat jim vzrostl o pětinu

15.03.2022, Autor: red

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
Bezrealitky loni prodaly nemovitosti za třicet dva miliard, obrat jim vzrostl o pětinu

Největší česká digitální realitní služba Bezrealitky loni rostla i přes složitou situaci na celém realitním trhu. Češi přes ní zprostředkovali padesát tisíc realitních transakcí, další stovky pak zajistily Bezrealitky po vlastní ose v rámci svých produktů Komfort a Expres.

Obrat díky tomu Bezrealitkám stoupl o pětinu na šedesát milionů, zisk se zvýšil o dvacet pět procent. Růst chtějí Bezrealitky i letos – změny, které na realitním trhu probíhají, chtějí uchopit jako zásadní příležitost.
V roce 2021 se přes Bezrealitky pronajalo 44 008 nemovitostí z celého Česka a prodalo skoro 5500 nemovitostí v celkové hodnotě takřka třicet dva miliard korun. Nájemci službu využívali především v Praze, která se na celkové nabídce podílela 2/3. Desetina veškeré nájemní nabídky mířila do Brna a Jihomoravského kraje, 8 % se nadále podílel Středočeský kraj. Výrazně stoupl počet prodaných domů a bytů v hlavním městě – vloni tvořil 42 % z celkového počtu. Ve Středočeském kraji se podíl držel na předloňských 16 %, v Jihomoravském kraji se jednalo o 8 %. Nárůst zaznamenaly Moravskoslezský a Ústecký kraj, které se na počtu prodaných nemovitostí shodně podílely 6 %.
Průměrná cena prodaného domu se loni pohybovala kolem 7,2 milionu korun, u bytu 5,4 milionu korun. Byty se z 58 % prodávaly v dispozici 2+kk – 3+kk, čtvrtinu tvořily nemovitosti větší než 3+1, zbytek zastoupily garsoniéry. Naprostá většina nabízených nemovitostí byla prodána svépomocí. Celkem tedy služba lidem ušetřila asi 1,2 miliardy na prodejních provizích a dalších 800 milionů na provizích z nájmu. Asistenci a kompletní zajištění prodeje v podobě služby Bezrealitky Komfort využilo asi 175 klientů.
Obrat společnosti Bezrealitky s.r.o. stoupl v loňském roce o pětinu, a to na 60 milionů korun. Čistý zisk se pak zvýšil o celou čtvrtinu – a to přesto, že nabídka nemovitostí byla loni nejstřídmější za poslední roky. Tahounem růstu se staly především doplňkové služby a nové produkty – již zmiňovaný Bezrealitky Komfort a Bezrealitky Expres, zajišťující odkup nemovitosti přímo ze strany Bezrealitky s platbou do 72 hodin.
„Loňský rok byl složitý pro celý realitní trh. Rostoucí ceny nemovitostí výrazným způsobem omezily počet domácností, které jsou schopné zajistit si financování nákupu domu nebo bytu. V celé řadě lokalit zároveň chybí zcela běžná nabídka. Jinými slovy – loni bylo nemovitostí určených pro běžné bydlení, nikoli jen investici, v nabídce nejméně za poslední roky,“ zmiňuje Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky. „Naštěstí se nám podařilo na nové podmínky adaptovat. Spustili jsme nové produkty a navázali strategickou spolupráci s partnery v rámci nově vzniklé realitní skupiny EHS.“
Pro letošní rok Bezrealitky plánují zásadní posun, kterým budou reagovat především na aktuální náladu na českém trhu. Služba se chystá na redesign, posílit a restrukturalizovat by se měl také interní tým. V rámci celé skupiny European Housing Services se chtějí Bezrealitky stát garantem know-how digitalizace realitního trhu. Na zásadní změny potřeb běžných Čechů vyplývající z aktuální situace na realitním trhu budou Bezrealitky reagovat vznikem nových služeb.
„Tak jako každá realitní služba se budeme muset vyrovnat s předpokládanými propady v prodejích. Musíme být připraveni na to, že drahé hypotéky mohou přivést celou generaci zájemců do nájmů, a dát jim co nejlepší službu pro jejich zajištění. V případě prodejů pak chceme přijít s novými modely financování, které by se na trhu mohly stát standardem,“ zakončuje Hendrik Meyer. „Začleněním do EHS jsme získali stabilitu a důležité partnery, nepřišli jsme však o svou startupovou flexibilitu. Ze změn, které letošní rok přinese, tak chceme udělat zásadní příležitost.“
Foto: Pixabay
Zdroj: FYI Prague


Sdílet
Hodnotit
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doporučujeme

Do kolika let si lze vzít hypotéku?

15.11.2024, Autor: Z blogosféry

Hypotéku je ideální uzavřít do čtyřiceti let, kdy lze sjednat, až třicetiletou dobu splatnosti a platit nižší měsíční splátky. Pokud se rozhodnete pro hypotéku, například až v padesáti letech, počítejte s kratší dobou splatnosti i vyššími měsíčními splátkami. 

e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

Legislativní chaos zdražuje nové byty o stovky tisíc korun, řešení opět v nedohlednu

06.11.2024, Autor: Z blogosféry

Nedostupné bydlení, nedokončená dopravní infrastruktura, chybějící veřejné stavby. Problémy českého stavebnictví se dotýkají úplně každého. Mohli bychom sepsat dlouhou knihu o všech problémech, které tento sektor trápí. Ať už jde o neustále rostoucí ceny stavebních prací a materiálu, nedostatek motivovaných pracovníků či boj sousedů proti jakékoliv nové výstavbě. 

Jak zvýšit cenu vaší nemovitosti

30.10.2024, Autor: red

Vlastníte nemovitost? Jistě vás potěší, že existuje řada způsobů, jak její hodnotu ještě zvýšit. Ať už plánujete prodej nemovitosti, vlastníte byt či dům jako dlouhodobou investici, nebo chcete pronajmout nemovitost za vyšší cenu, poradíme vám, jak na zhodnocení nemovitosti, jaké faktory ovlivňují tržní cenu i jaké úpravy provést pro zvýšení ceny nemovitosti – a to i bez vysokých investic.

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

Vlastní bydlení versus nájem: Co se mladým vyplatí? 

23.10.2024, Autor: Z blogosféry

Dilema mezi nájmem a vlastním bydlením trápí mnoho mladých lidí. Analýza dlouhodobých ekonomických trendů ukazuje, že hypotéka může být výhodnější volbou. Zatímco počáteční náklady jsou vyšší, po deseti letech se situace často obrací ve prospěch vlastníků.

Hypoteční turistika v roce 2024: Jak refinancovat hypotéku a ušetřit 

18.10.2024, Autor: Z blogosféry

Vzít si půjčku na bydlení a refinancovat ji třeba každé dva roky. I tak může vypadat hypoteční turistika. Tento pojem totiž označuje situaci, kdy klienti aktivně vyhledávají banky, které jim nabídnou výhodnější podmínky. A pak u nich žádají o refinancování hypotéky. I několikrát za dobu trvání úvěru. Od září 2024 se jim to ale nemusí vyplatit. 

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

Jak funguje hypotéka pouze na jednoho z manželů

11.10.2024, Autor: Z blogosféry

Vstupem do manželství partneři obvykle začínají sdílet nejen svůj život, ale i finance a majetek. Co během společného soužití nabudou, se stává součástí společného jmění manželů, pokud si před svatbou nebo během manželství nedomluví jiný režim, například zúžení společného jmění manželů o konkrétní majetek. Společné jsou také finanční závazky, jako je hypotéka.

Hypotéka bez vlastní nemovitosti? Víme, čím vším lze ručit

09.10.2024, Autor: Z blogosféry

Zástava nemovitosti je klíčovou součástí získání hypotečního úvěru. Existuje však řada netradičních možností zástav, které mohou žadatelé o hypotéku využít. Ručit lze například rekreačním objektem či rozestavěnou nemovitostí.

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
Reklama