e-news.cz - kurzy
Reklama

Záleží vám na tom, abyste žili zdravě? Poradíme vám, jak poznat kvalitní a zdravou novostavbu

18.07.2021, Autor: Z blogosféry

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
Záleží vám na tom, abyste žili zdravě? Poradíme vám, jak poznat kvalitní a zdravou novostavbu

Výběr nového bytu není vůbec jednoduchá záležitost. Investice do koupě bydlení je obvykle ta vůbec největší, kterou v průběhu života lidé realizují.
Jak tedy zajistit, abyste vybrali byt, ve kterém se vám bude nejen dobře žít, ale kde zároveň zajistíte pro své nejbližší zdravé bydlení? Odborníci z České rady pro šetrné budovy vám poradí v rámci seriálu Zdravý domov.
Pro dobré fungování těla a mysli i pro zdravý spánek je velmi důležitý celodenní přísun čerstvého vzduchu bez nadměrného množství škodlivých látek. Ten nejlépe zajistí automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla, který do svých projektů instalují kvalitní developeři. Systém totiž zajišťuje dostatek čerstvého vzduchu bez nutnosti otevírání oken v mrazech nebo vytváření průvanu. Dále udržuje nízkou hladinu škodlivého CO2 a přispívá k úspoře energie. Čerstvý vzduch z venku navíc prochází do bytu přes prachové, případně pylové filtry, čímž se snižuje množství škodlivých látek v interiéru.
„Hodně důležitý je ale také aspekt přirozeného osvětlení, které si do bytu můžete pustit velkými okny. Věděli jste že, většina českých domácností trpí přehřátou domácností? To je důvod proč už téměř na všech projektech dáváme do všech bytů předokenní žaluzie, kterými je možné přehřátí bytu předejít. Přehřátí území nebo bytů v posledních podlažích potom pomáhají zelené střechy,“ říká Petr Valeš, specialista zdravého bydlení z developerské společnosti JRD, která se dlouhodobě zaměřuje na výstavbu zdravého a šetrného bydlení. A nemusíte se obávat ani hluku z ulice. Tento systém ho spolu s účinnou izolací a speciálními okny s trojskly nepustí dovnitř bytu. Moderní zdravé a šetrné budovy mají navíc úsporný provoz. Nízkoenergetické nebo dokonce energeticky pasivní domy dokážou uspořit až osmdesát pět procent nákladů na vytápění oproti běžným novostavbám. „Udělejme tak vše pro to, aby se do roku 2030 stavělo více domů v pasivním standardu, za použití maxima recyklovatelných a recyklovaných materiálů, a aby všechny byty a domy měly zdravé vnitřní prostředí,“ vyzývá Valeš ve výzvě JRD za zdravé bydlení.
Při výběru bydlení je tak velmi důležité zajímat se o to, jaké materiály a technologie při výstavbě developer použil. Stejně důležité je ale podle green business manažera společnosti Skanska Reality Miroslava Kobery to, jak developer zasadí nové bydlení do stávajícího kontextu města a jak zapadne do místní lokality. Podle dat Světové zdravotnické organizace sice vnější prostředí na naše zdraví dopadá asi z patnácti procent, daleko větší je ale vliv našeho vlastního životního stylu. O to je důležitější je, aby okolí domu vytvářelo komfortní prostředí, lákalo k trávení volného času venku a přispívalo tak ke zdravému životnímu stylu i životní pohodě.
„Kvalitní veřejný prostor je stejně důležitý jako kvalita domu a bytu samotného. Navíc má pozitivní vliv na sousedské vztahy. Na venkovní prostor, kde můžete odpočívat, seznamovat se nebo zahradničit, proto nezapomínáme u žádných z našich projektů. Stejně jako na respekt k přírodním zdrojům, a proto už některý mobiliář u našich bytových domů vyrábíme z rebetongu, tedy plně recyklovatelného betonu,“ vysvětlil Kobera. I on připomíná, že Skanska svým přístupem ke stavění, veřejnému prostoru, výběru materiálů a recyklaci sleduje dosažení snížení uhlíkové stopy výstavby i životního cyklu budov do konce této dekády a uhlíkové neutrality nejpozději do roku 2045.
Trendem, který má motivovat lidi k aktivnímu trávení volného času venku a sdílenému životu v sousedské komunitě, jsou dnes ve stávající zástavbě, ale i v nově budovaných developerských projektech například tzv. komunitní zahrady. V Praze jsou jich již desítky, v celé ČR pak stovky.
Foto: Pixabay
Zdroj: Heroandoutlaw


Sdílet
Hodnotit
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doporučujeme

Do kolika let si lze vzít hypotéku?

15.11.2024, Autor: Z blogosféry

Hypotéku je ideální uzavřít do čtyřiceti let, kdy lze sjednat, až třicetiletou dobu splatnosti a platit nižší měsíční splátky. Pokud se rozhodnete pro hypotéku, například až v padesáti letech, počítejte s kratší dobou splatnosti i vyššími měsíčními splátkami. 

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

Legislativní chaos zdražuje nové byty o stovky tisíc korun, řešení opět v nedohlednu

06.11.2024, Autor: Z blogosféry

Nedostupné bydlení, nedokončená dopravní infrastruktura, chybějící veřejné stavby. Problémy českého stavebnictví se dotýkají úplně každého. Mohli bychom sepsat dlouhou knihu o všech problémech, které tento sektor trápí. Ať už jde o neustále rostoucí ceny stavebních prací a materiálu, nedostatek motivovaných pracovníků či boj sousedů proti jakékoliv nové výstavbě. 

Jak zvýšit cenu vaší nemovitosti

30.10.2024, Autor: red

Vlastníte nemovitost? Jistě vás potěší, že existuje řada způsobů, jak její hodnotu ještě zvýšit. Ať už plánujete prodej nemovitosti, vlastníte byt či dům jako dlouhodobou investici, nebo chcete pronajmout nemovitost za vyšší cenu, poradíme vám, jak na zhodnocení nemovitosti, jaké faktory ovlivňují tržní cenu i jaké úpravy provést pro zvýšení ceny nemovitosti – a to i bez vysokých investic.

Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

Vlastní bydlení versus nájem: Co se mladým vyplatí? 

23.10.2024, Autor: Z blogosféry

Dilema mezi nájmem a vlastním bydlením trápí mnoho mladých lidí. Analýza dlouhodobých ekonomických trendů ukazuje, že hypotéka může být výhodnější volbou. Zatímco počáteční náklady jsou vyšší, po deseti letech se situace často obrací ve prospěch vlastníků.

Hypoteční turistika v roce 2024: Jak refinancovat hypotéku a ušetřit 

18.10.2024, Autor: Z blogosféry

Vzít si půjčku na bydlení a refinancovat ji třeba každé dva roky. I tak může vypadat hypoteční turistika. Tento pojem totiž označuje situaci, kdy klienti aktivně vyhledávají banky, které jim nabídnou výhodnější podmínky. A pak u nich žádají o refinancování hypotéky. I několikrát za dobu trvání úvěru. Od září 2024 se jim to ale nemusí vyplatit. 

Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
Reklama

Jak funguje hypotéka pouze na jednoho z manželů

11.10.2024, Autor: Z blogosféry

Vstupem do manželství partneři obvykle začínají sdílet nejen svůj život, ale i finance a majetek. Co během společného soužití nabudou, se stává součástí společného jmění manželů, pokud si před svatbou nebo během manželství nedomluví jiný režim, například zúžení společného jmění manželů o konkrétní majetek. Společné jsou také finanční závazky, jako je hypotéka.

Hypotéka bez vlastní nemovitosti? Víme, čím vším lze ručit

09.10.2024, Autor: Z blogosféry

Zástava nemovitosti je klíčovou součástí získání hypotečního úvěru. Existuje však řada netradičních možností zástav, které mohou žadatelé o hypotéku využít. Ručit lze například rekreačním objektem či rozestavěnou nemovitostí.

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
e-news.cz - kurzy
Reklama