Řada společností v Česku i vlivem probíhající koronavirové pandemie vylepšuje své kanceláře. Firmy se zejména soustředí na to, aby zajistily co nejbezpečnější prostředí pro své zaměstnance a připravily se na jejich návrat.
Jednou z možností je například pořízení čističek vzduchu, které v budovách nejenom vylepší prostředí, ale také ho zbaví viru způsobujícího koronavirus.
Na co nejbezpečnější pracovní prostředí se zaměřuje například společnost SilentLab, která se zabývá odhlučňováním kanceláří. „Denně radíme firmám, jak si co nejlépe vybavit kanceláře a prostory. Proto jsme se také rozhodli, že vybavíme čističkami vzduchu v podobě systému Clarity protect i produkty z našeho portfolia MICROOFFICE,“ říká Jaroslav Vendl ze společnosti SilentLab, která vyrábí odhlučněné kancelářské buňky a další akustické doplňky.
Podle Vendla ze SilentLab je v současnosti více jak kdy předtím vidět, že společnosti nezahálí a dávají si záležet na tom, v jakém prostředí pracují jejich zaměstnanci. Tento trend může potvrdit i Zdeněk Matějovský ze společnosti Geocore, která do firem dodává čističky vzduchu na bázi ionizace a instaluje systémová řešení týkající se vzduchotechniky.
Zdraví zaměstnanců jako strategická záležitost
„Během třetí vlny lidé začali o koronaviru přemýšlet jinak, firmy si uvědomily, že vir ještě nějaký čas nezmizí a budou se muset postarat o bezpečí svých zaměstnanců. V poslední době roste poptávka po našich čističkách na bázi ionizace vzduchu u firem, které nemohou všechny zaměstnance přesunout na home office. Například pro průmyslové podniky je zdraví zaměstnanců doslova strategická záležitost,“ vysvětluje Zdeněk Matějovský, ředitel společnosti Geocore.
O čističky vzduchu je podle Matějovského zájem u firem s různým zaměřením, jedno mají ovšem společné – chtějí vylepšit ovzduší v budově. Tím mohou zvýšit nejenom efektivitu zaměstnanců, ale také eliminovat jejich zdravotní problémy a ochránit právě i před různými viry, bakteriemi a mikroby.
„O naše čističky mají zájem například i banky, ordinace, hotely či školky a školy. Výhodou je, že najdou využití i po pandemii. Ionizátory pomáhají proti alergiím a celkově vylepšují vzduch,“ dodává Matějovský.
Jenom testovat nestačí
Vylepšování pracovního prostoru není záležitostí pouze kancelářských budov, ale také výrobních a průmyslových podniků, jejichž součástí je i administrativní zázemí. Firmy, kde nemohou všichni zaměstnanci pracovat na dálku, musely hledat během posledních měsíců řešení, jak minimalizovat dopad koronaviru. Masivní rozšíření nákazy mezi lidmi ve výrobě a managementem by pro ně mohlo znamenat dočasnou stopku a rozsáhlé ekonomické ztráty.
„Nemůžeme si dovolit mít desítky zaměstnanců v karanténě, nejen z pohledu plynulého plnění dodávek našim zákazníkům, ale i z pohledu naší společenské odpovědnosti. Nechceme být místem, kde by docházelo k promořování, a to jak ve výrobě, tak u administrativních pozic. I proto jsme si do kanceláří pořídili několik čističek vzduchu. Jenom testovat totiž nestačí, chceme možné nákaze aktivně předcházet a minimalizovat riziko nákazy v našem provozu. Výsledky v porovnání s ostatními pobočkami máme výborné, a to díky disciplinovanosti našich zaměstnanců a neustálému zavádění dalších protiopatření,“ popisuje Štefan Varga, generální manažer společnosti Fuji Koyo Czech, která vyrábí a dodává automobilkám komponenty do osobních a nákladních vozů.
Foto + Zdroj: PR Mollo