Díky transakci vzniká jeden z největších hráčů na trhu překladatelských a lokalizačních nástrojů. Společnost Memsource si tím otevírá dveře k dalšímu rozvoji svého produktového portfolia, expanzi na nové trhy a rozšíření počtu svých zákazníků.
Praha, Česká republika – Hamburk, Německo – Londýn, Velká Británie – Společnost Memsource, jeden z největších světových poskytovatelů cloudových překladatelských řešení a její majoritní akcionář The Carlyle Group (NASDAQ: CG) dnes informovali o akvizici sto procenta podílu ve společnosti Phrase, přední platformy pro lokalizaci softwaru.
Společnost Memsource se sídlem v Praze patří mezi největší světové poskytovatele překladatelských řešení, která pomáhají globálním společnostem a překladatelským agenturám automatizovat překladatelský proces. Produkt společnosti Memsource zahrnuje patentovaná řešení na bázi umělé inteligence, díky nimž je překladatelský proces rychlejší a méně nákladný, a která zároveň zajišťují zvýšení kvality výsledného překladu. Překladatelský software poskytovaný společností Memsource využívají i největší hráči na trhu, jako například společnosti Uber, Zendesk, Supercell nebo Vistaprint.
Phrase, se sídlem v německém Hamburku, je poskytovatelem nástroje pro lokalizaci softwaru, internetových stránek a mobilních aplikací. Díky Phrase mohou zákazníci všech velikostí automatizovat své lokalizační procesy a eliminovat manuální úkony. Díky své jedinečné nabídce si společnost Phrase vybudovala rozsáhlé zákaznické portfolio v nejrůznějších průmyslových odvětvích, včetně gigantů jako je Lufthansa Systems nebo Pizza Hut Digital Ventures.
Spojením společností Memsource a Phrase vzniká jeden z největších hráčů na trhu překladatelských a lokalizačních nástrojů. Transakcí dochází k zásadnímu rozšíření produktového a zákaznického portfolia společnosti Memsource, a zároveň k rozšíření její působnosti v Německu. Vzniká tak nový silný hráč, který bude určovat dění v lokalizačním průmyslu a poskytne globálním společnostem řešení pro snížení nákladů, zvýšení kvality překladů a automatizaci celého procesu lokalizace.
Tři zakladatelé společnosti Phrase se stávají akcionáři skupiny Memsource. David Čaněk, generální ředitel společnosti Memsource, se s okamžitou platností stává generálním ředitelem nově vzniklé skupiny.
David Čaněk uvádí: „Od vstupu investiční společnosti Carlyle do společnosti Memsource v červenci 2020 jsme se zaměřili na zrychlení našeho organického růstu, a zároveň zkoumali akviziční příležitosti. Dnes oznamujeme akvizici společnosti Phrase, z níž její tři zakladatelé během osmi let vytvořili lídra v oblasti lokalizace softwaru. Zakladatelé společnosti s týmem 50 zaměstnanců se nyní připojí k Memsource, abychom společně upevnili naši pozici lídra na trhu v oblasti firemních překladů i lokalizace softwaru.“
Wolfram Grätz, spoluzakladatel společnosti Phrase, řekl: „Phrase se etabloval jako průkopník v oblasti lokalizace softwaru a partnerství se společností Memsource je dalším logickým krokem v našem dalším rozvoji. Mezi naše zákazníky patří společnosti z nejrůznějších odvětví od automobilového průmyslu až po finanční sektor. Mnoho z nich pak hledá možnosti jak lokalizovat a překládat nejen software, ale také veškerý ostatní firemní obsah. V této oblasti je lídrem Memsource, a spojením našich vysoce kvalitních týmů a rozsáhlých znalostí v oblasti překladu a lokalizace tak poskytneme unikátní a ucelené řešení firemním zákazníkům po celém světě.“
Fernando Chueca, výkonný ředitel fondu Carlyle Europe Technology Partners, řekl: „Investice fondu CETP IV do společnosti Memsource měla za cíl urychlit další fázi vývoje společnosti, včetně její expanze do nových regionů a dalšího rozvoje inovativních technologií. Akvizice společnosti Phrase, první taková transakce od vstupu společnosti Carlyle do Memsource, je důkazem naplňování této strategie. Otevírá nám dveře na německý trh a možnosti využití skvělé sady produktů a zavedené zákaznické základny. Silnější skupina má jedinečnou příležitost etablovat se jako lídr v systémech řízení překladatelských procesů pro sofistikovanou lokalizaci softwaru na mezinárodních trzích.“
Foto: pixabay.com
Zdroj: Freecomms