e-news.cz - kurzy
Reklama

Digitalizace průmyslu, větší objemy dat ke zpracování a potřeba sofistikovanějších výstupů kladou zvýšené požadavky i na výkon počítačů

14.07.2022, Autor: red

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
Digitalizace průmyslu, větší objemy dat ke zpracování a potřeba sofistikovanějších výstupů kladou zvýšené požadavky i na výkon počítačů

Rostoucí objemy dat, která je třeba zpracovávat se nás netýkají jen v soukromém životě, ale jsou alfou a omegou úspěšnosti podniků na poli vysoce přesné automatizace a následné přesnosti výsledků a potažmo výroby.
To se projevuje zejména v odvětví, kterému se globálně říká Průmysl 4.0 a které si ještě před 5, možná 10 lety nikdo nedokázal představit. Tedy představit ano, ale představit si objem dnes zpracovávaných dat si asi nikdo představit nedokázal. Věděl někdo v době o které píšeme, co je AR a VR? Dokázal si představit, že brýle pro virtuální realitu budou běžnou součástí výrobních podniků a ne jen futuristických laboratoří?
Dnes výrobci produktů využívají široké spektrum nejnovějších technologií, aby snížili náklady, optimalizovali produkty, urychlili vývojové cykly a zlepšili efektivitu projektového týmu. Zkratky AR & VR jsou dnes běžné, stejně jako fotorealistické vykreslování, simulace v reálném čase a grafická virtualizace. Pro to vše nám běžně slouží umělá inteligence. Všechny tyto jmenované vývojové skoky společně pomáhají vytvářet nové pracovní postupy, díky kterým jsou výrobci schopni navrhovat a vytvářet inovativní produkty a být tak konkurenční na trhu.
Tuto expanzi ještě umocňuje covidem podpořená nutnost práce na dálku, na kterou si všichni museli zvyknout. Projekty jsou čím dál tím složitější a práce na dálku se stává stále častější. Tím mohou vznikat komplikace v pracovních postupech, komunikaci a i ve spolupráci v týmu. Pro organizaci je tak kritické zajistit efektivní a nákladově nenáročně pracovní prostředí pro zaměstnance, kteří jsou situováni napříč regiony.
Proto vývojáři technologických pomocníků stále vymýšlejí nové cesty, jak tyto výzvy překonat a tím zvýšit produktivitu.
Výpočetní platforma NVIDIA RTX
Jedním z důvěryhodných technologický partnerů je společnost NVidia, nejnovější profesionální NVIDIA RTX™ GPU založené na nové NVIDIA Ampere architektuře spojují umělou inteligenci, Ray Tracing a další pokročilé grafické technologie s účelem urychlení a optimalizaci design procesu. V rámci pokročilého ekosystému hardwaru, softwaru a pracovních nástrojů, RTX urychluje procesy jako jsou 3D grafické virtualizace, virtuální realita, interaktivní fyzicky založené renderování (PBR) a aplikace s podporou umělé inteligence. Tyto technologie také zlepšují týmovou spolupráci díky možnostem pracovat odkudkoliv.
Několik výhod, které NVIDIA RTX výrobcům přináší:

  • Efektivnější spolupráce v rozsáhlém týmu produktových návrhářů.
  • Rapidní iterace, vyhodnocení a optimalizace návrhů zajistí dokonalejší finální produkt.
  • Technické simulace v raných fázích design procesu pro dřívější vyhodnocení a případné úpravy.
  • Urychlená tvorba fotorealistických marketingových podkladů.
  • Pohlcující zážitky z VR, které posunou prezentaci produktů, recenzi návrhů nebo například školení na další úroveň.

NVIDIA RTX kombinuje nejnovější generaci RT, Tensor a CUDA jader s až 48 GB grafické paměti a tím poskytuje extrémní výkon, který designéři, inženýři a umělci potřebují.
Foto: Pixabay
Zdroj: Jiří Reichl


Sdílet
Hodnotit
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doporučujeme

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
Reklama

O IT obory je velký zájem, v Česku však stále chybí až 30 tisíc ajťáků, nejvíce v oboru kyberbezpečnost

20.03.2024, Autor: Z blogosféry

V Česku chybí odborníci z oblasti IT. V České republice je zaměstnaných více než 316 000 IT specialistů, zapotřebí je jich ale až o 30 000 víc. Zájem o studium oboru na vysoké škole přitom roste – v roce 2022 studovalo informační a komunikační technologie (ICT) téměř 24 000 studentů. Počet studentů je vyšší než za posledních 5 let. Nedostatek pracovníků je především u oboru kybernetické bezpečnosti.

80 % center IT a podnikových služeb chce více šlápnout do automatizace. I přesto většina zaměstnavatelů z oboru plánuje nábor nových lidí

07.03.2024, Autor: Z blogosféry

Rok 2024 bude rokem pokročilé automatizace a robotizace. V oboru IT a podnikových služeb již dnes roboti zastávají práci, která je ekvivalentem bezmála 20 tisíc pracovních míst, v nadcházejícím roce chce ale 80 % firem z toho oboru projekty automatizace rozšířit i na další zpracovávané procesy a služby.

Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
Reklama

Migrace českých firem do cloudu pokračuje. Čeho se obávají a co je pravda?

29.02.2024, Autor: Z blogosféry

Během pár let musí více než tisícovka tuzemských firem přejít do cloudu. Důvodem je transformace populárního podnikového softwaru SAP a ukončení podpory stávajícího necloudového řešení na konci roku 2025. Většina firem se tohoto dlouho odkládaného kroku ale stále obává. Jaké mají důvody a jaká je dnes realita?

Drtivá většina firem není na novou úroveň kyberbezpečnosti připravena

27.02.2024, Autor: Z blogosféry

Pouze 2 % českých firem dosahuje úrovně kybernetické bezpečnosti definované aktualizovanou směrnicí o síťové a informační bezpečnosti (NIS2). Vyplývá to z průzkumu společnosti EY ČR, která jej provedla mezi desítkami tuzemských společností z 22 různých odvětví.

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
Apogeo
Reklama
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
Apogeo
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama