Od 1. července 2022 se novým výkonným ředitelem Compliance ve skupině ČSOB stane Miroslav Tkáč. Ve funkci nahradí Václava Potůčka, který se rozhodl po čtrnácti letech úspěšné kariéry opustit skupinu ČSOB a KBC. 

Miroslav Tkáč nastoupil v roce 2003 do společnosti ČSOB Leasing Slovensko, do pozice podnikového právníka. Následně se od roku 2011 profesně zaměřil na oblast Risk & Compliance. V roce 2011 přešel do role specialisty kontroly v týmu Operational risk & Compliance v ČSOB Leasing. V lednu 2012 se stal vedoucím týmu Operational Risk and Compliance a v roce 2016 se ujal pozice vedoucího oddělení nefinančních rizik v ČSOB Slovensko. V této roli byl zodpovědný za 2. linii obrany v oblastech operačního rizika (včetně Business Continuity Management) a Information Risk Management. Od ledna 2017 působí Miroslav v pozici ředitele Compliance v ČSOB Slovensko.

Miroslav získal titul Master of Law na Univerzitě v Košicích. Po absolutoriu v roce 1999 nastoupil jako podnikový právník v Devín bance v Bratislavě.

Foto: Pixabay

Zdroj: ČSOB