Tvůrci aplikace VOS.health, která pomáhá s péčí o duševní zdraví již více než 850 000 uživatelům po celém světě – Jiří Diblík a Ondřej Kopecký – se probojovali do prestižního evropského žebříčku 30 Under 30 časopisu Forbes, který z tisíců nominacích vybral 30 nejlepších lídrů z celého kontinentu, kteří je pod 30 let. Diblík a Kopecký tak patří mezi zhruba 5 Čechů, kteří byli v historii tohoto žebříčku doposud vybráni.

„Kopecký a Diblik jsou spoluzakladateli české aplikace VOS.health, aplikace pro duševní zdraví, která nabízí personalizované plány pohody, intervenční metody a živé chaty s psychology. Členství začíná na 69 dolarech ročně a aplikace má více než 850 000 uživatelů. Společnost VOS.health získala finanční prostředky ve výši 1,3 milionu dolarů,“ hlásá medailonek mladých úspěšných Čechů na oficiálních stránkách tohoto prestižního žebříčku.

Sedmý výroční seznam Forbes 30 Under 30 Europe ilustruje sílu, kterou mají mladí podnikatelé a lídři k transformaci podnikání a společnosti. Říct, že posledních několik let si vybralo daň na Evropanech, by bylo podcenění. Poté, co přečkali následky ničivé globální pandemie, byli začátkem tohoto roku znovu otřeseni, když Rusko násilně napadlo Ukrajinu.

Tváří v tvář zdánlivě nepřekonatelným výzvám 300 vizionářů na seznamu 2022 Forbes 30 Under 30 Europe však vytrvalo, inovovalo a společně získalo více než 2 miliardy dolarů na financování svých podniků – více než dvojnásobek částky, kterou získali loni ocenění. Není žádným překvapením, že 80 % našich uživatelů věří, že evropská ekonomika je zralá na podnikání.

Letošní třicítka směle nově definuje 10 průmyslových odvětví v téměř 30 zemích. Jsou výsledkem tisíců mezinárodních nominací a schvalovacích razítek od odborných porotců a připojují se ke komunitě mladých podnikatelů a hráčů, kteří mění hru, včetně zpěvačky a skladatelky Adele, generálního ředitele Spotify Daniela Eka, herečky Cynthie Erivo a atleta Marcuse Rashforda.

„Sám tomu ještě nemohu moc uvěřit, ale společně s Ondřejem Kopeckým nás vybrali do letošního evropského výběru Forbes 30under30. Děkuji všem, kdo nás podporujete na naší cestě. Není to vždy růžové, ale přesně tyhle momenty nám vždy připomenou, že to má smysl. Největší dík samozřejmě patří skvělému VOS.health týmu, se kterým jsme za poslední dva roky vyvinuli komplexní aplikaci, která pomáhá stovkám tisícům lidí po celém světě.“

Foto: Pixabay

Zdroj: Nikol Klevcovova