Téměř polovina Čechů má doma finanční rezervu v hotovosti. Nejčastěji je to částka kolem pěti tisíc korun, která je uložená v šuplíku. Vyplývá to z průzkumu NMS Research pro Raiffeisenbank.

Čtyřicet osm procent Čechů doma schovává nějakou hotovost. Většina domácností má doma v hotovosti od dvou do deset tisíc korun, obvykle se jedná o částku kolem pěti tisíc korun.

Zdroj: NMS Market Research

„Chápeme, že mít doma několik tisíc pro strýčka Příhodu se může hodit, ale v současné době, kdy jsou peníze na běžných i spořicích účtech dostupné okamžitě a inflace dosahuje vysokých hodnot, se tyto peníze znehodnocují,” říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Šedesát dva procent dotazovaných doma drží méně než deset tisíc korun. Deset až dvacet tisíc schovává devatenáct procent a dvacet až padesát tisíc korun dvanáct procent Čechů. Více než padesát tisíc korun má doma osm procent respondentů.

Zdroj: NMS Market Research

Pětina (devatenáct procent) Čechů má finanční rezervu uloženou v šuplíku. Sedmnáct procent využívá trezor, šest procent skříň s oblečením a pět procent knihovnu. Jednotky případů odpověděly, že peníze schovávají za obrazem, pod kobercem, v posteli nebo v hodinách. Třetina dotazovaných na tuto otázku odmítla odpovědět.

Zdroj: NMS Market Research

Foto: Pixabay

Zdroj: ShrtCut Studio s.r.o.