Tým společnosti Energy financial group, českého lídra v oblasti výroby biometanu, od 1. listopadu posílil Roman Lesný, který nastoupil na pozici finančního ředitele. Lesný se dlouhodobě pohybuje zejména v sektorech dopravy, logistiky a strategického řízení firem, působil na mnoha manažerských postech v ČR a USA nebo jako poradce ministra dopravy. V EFG bude mít na starosti finanční strategii.

Roman Lesný (54) přichází do společnosti Energy financial group a.s. zejména s cílem posunout ji do vyšší korporátní úrovně, aby byla připravena na další rozvoj a na strategické spojení s významnými hráči na trhu. Hlavním úkolem Lesného bude tvorba finanční a investiční strategie skupiny, včetně emise zelených dluhopisů, která bude v souladu s probíhající zásadní transformací evropského energetického sektoru. Součástí této strategie bude zároveň úspěšné zavedení nefinančního reportingu (CSRD), který nově ukládá Evropská unie vybraným účastníkům finančního trhu, respektive firmám, bankám a investorům.

Lesný v minulosti působil na postu generálního ředitele Škoda Transportation, podílel se na restrukturalizaci aerolinií ČSA a také na záchraně letecké společnosti Smartwings. „V oblastech transportně-energetických systémů, ochraně životního prostředí a investic se pohybuji již mnoho let, proto mě těší, že budu moci získané zkušenosti naplno využít. Projekty skupiny EFG mi dávají velký smysl, obdivuju její konzistentní vizi a dlouhodobou strategii a jsem velmi rád, že i já se mohu stát její součástí,“ podotýká ke svému nástupu Roman Lesný.

„Skupina EFG se dlouhodobě zaměřuje na energetické využití biologicky rozložitelného odpadu a za několik let působení si v této oblasti vybudovala silnou pozici lídra na českém trhu. Pro její udržení i další rozvoj je nutná významná posila našeho týmu, proto jsem rád, že u nás mohu přivítat Romana Lesného, který pomůže s vytvářením dlouhodobé finanční a investiční strategie a pomůže transformovat EFG ve významného hráče mezinárodní úrovně,“ podotýká k nástupu nového finančního ředitele Tomáš Voltr, místopředseda představenstva EFG.

Lesný vystudoval strojní fakultu ČVUT a získal titul MBA z financí na University of Pittsburgh. Mluví anglicky, německy a rusky, začal také se studiem hebrejštiny. Mimo jiné se věnuje nakladatelské činnosti a aktivně se podílí na produkci Festivalu izraelského filmu.

Foto + Zdroj: Crest Communications, a.s.