Počátkem dubna odstartovala série celkem čtyř virtuálních charitativních běhů, které organizuje Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP). Cílem běhů PVZP FénixRun je nejen přivést širokou veřejnost k pravidelnému sportu, ale také osvěta v oblasti prevence závažných onemocnění.

Výtěžek ze všech běhů bude bezezbytku rozdělen mezi pětici neziskových organizací (Nové háro, Pink Bubble, Modrý hroch, Nadační fond Krtek, No Foot No Stress).

Virtuální charitativní běhy PVZP FénixRun plynuje navazují na charitativní běhy a také sportovní události, jež PVZP v minulosti organizovala nebo jichž byla partnerem (RunTour, SkiTour a Jizerská padesátka, PVZP Běh za Aničku atd.).

Cílová vzdálenost PVZP FénixRun “běhů” je tři kilometry. Závodníci je mohou absolvovat během nebo chůzí, a to kdekoliv na světě. Důležité je dodržet datum běhu, které je vždy v rozmezí přibližně dvou týdnů. Svůj čas mohou účastníci trackovat prostřednictvím jakékoliv aplikace, která měří sportovní výkon.

Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP, pořádání těchto běhů komentuje: „Je pro nás důležité, aby lidé, obzvláště v dnešní době, dbali na svoje zdraví ještě více než kdy dřív. V době, kdy jsme svázáni celou řadou omezení, která bychom ještě před rokem považovali za sci-fi, pokládáme za zásadní, aby se lidé nebáli sportovat a nezapomínali na zdravý životní styl. Běžte ven se svou láskou, se svými rodiči, se svými prarodiči. Udržujte se v kondici!”

„V neposlední řadě vnímám jako kritické, že kvůli nemoci covid-19 celá řada lidí odkládá pravidelné preventivní prohlídky. Proto chceme prostřednictvím těchto běhů upozornit i na nutnost dbát na prevenci, ať se děje cokoliv,” dodává Trsková.

Celkem proběhnou čtyři virtuální charitativní běhy PVZP FénixRun:

1. FénixRun Běžím s láskou (od 26. 4. do 9. 5. 2021; téma = sportujte s těmi, které máte rádi, protože vážné nemoci se nevyhýbají ani vašim nejbližším)

2. FénixRun Běžím za sluníčkem (od 28. 6. do 11. 7. 2021; téma = užijte si léto, ale pozor na rakovinu kůže)

3. FénixRun Běžím do školy (od 30. 8. do 12. 9. 2021; téma = vážná onemocnění se nevyhýbají ani dětem, týkají se všech, bez rozdílu věku)

4. FénixRun Běžím v barvách podzimu (od 25. 10. do 7. 11. 2021; téma = nemoci spojené s “podzimem života”)

Více na www.fenixrun.cz

Patronem běhů je pojištění závažných onemocnění Fénix od PVZP, které v případě vážné nemoci poskytne jednorázovou výplatu až 2,5 milionu korun. Tyto prostředky lze použít na cokoliv včetně léčby, nájmu, nákladů na chod domácnosti apod.

Foto + Zdroj: Pojišťovna VZP, a. s.