Uvažujete o obchodování s kryptoměnami? Aby ne, vždyť se dnes jedná o vcelku moderní záležitost. Spousta lidí má pocit, že jsou na trhu k dispozici pouze bitcoiny a jiné virtuální měny nestojí za pozornost. Opak je ovšem pravdou.

Typickým příkladem může být třeba XRP. Tato virtuální měna je také nesprávně označovaná jako Ripple. My se právě na tuto virtuální měnu podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Zaměříme se na její vznik, samotného tvůrce a také na mnohé jiné záležitosti, jež se XRP přímo dotýkají.

Třetí největší kryptoměna

XRP rozhodně nepatří mezi nějaké neznámé virtuální měny. Jedná se o třetí nejznámější, a to konkrétně po Bitcoinu a Ethereu. Důležité je správné označení této kryptoměny. Jedná se o XRP, nikoli Ripple, jak bývá také často nesprávně označována. Název Ripple je totiž součástí sousloví Ripple Labs, což je a společnost se sídlem v Kalifornii, jež za vznikem této kryptoměny stojí. Síť, ve které XRP funguje, se nazývá XRP Ledger.

Jak vlastně došlo ke vzniku XRP?

Za vznikem XRP stál Chris Larsen, jenž mimo jiné byl tvůrcem kompletně celé sítě. Z dalších lidí, kteří se na XRP podíleli, jmenujme například Arthura Britta a Davida Schwartze a Jeda McCaleba. Ke spuštění této kryptoměny došlo v roce 2012. Jinak je zapotřebí jmenovat i předchůdce XRP, jímž byl systém plateb označovaný jako Ripplepay. Ten byl založen již v roce 2004.

Princip fungování XRP

Jedná se fakticky o kryptoměnu založenou na P2P síti. Samozřejmostí je u ní otevřený software. obchodovat se s ní dá třeba na Coinmate nebo jiných platformách. provádět s ní lze transakce, a to zejména v rámci bankovní oblasti. Typické jsou především značně objemné transakce, jichž je možné provést každou vteřinu až 1500! Určitě je třeba zmínit, že se k XRP přiklonily i mnohé velké světové banky. Jmenovat bychom mohli třeba Canadian Imperial Bank nebo Bank of America.

V čem je XRP jedinečnou měnou?

Především v tom, že dané transakce nejsou prováděny pouze prostřednictvím kryptoměn, ale také zákonnými měnami nebo komoditami. XRP představuje kryptoměnu, jež dokonale usnadní směnu jedné z měn za jinou. XRP nemá konkrétní hodnotu, ale jde o jakýsi centrální hybatel, díky němuž je daná síť dokonale funkční. O vydávání a přijímání plateb v síti se starají takzvané brány. O žádné fyzické přesunování prostředků se určitě nejedná. Poslat je možné takovýmto způsobem fakticky jakoukoli komoditu. Ta bude mít samozřejmě hodnotu v XRP. Samotná kryptoměna je i jakýmsi zajištěním. A na jakých platformách s XRP obchodovat? Možností je hned několik. Výbornou volbu představuje třeba Coinbase. Ostatně Coinbase recenze vás o tom zcela jistě přesvědčí.

Foto: Shutterstock.com

Zdroj: Futurino