93 399 zájemců o práci ve startupech, 1331 firem hledajících zaměstnance a 4000 obsazených pozic, to jsou čísla za rok 2020 ve StartupJobs. Počet zájemců navzdory krizi vzrostl o dvacet procent oproti roku 2019.

Portál je prostředníkem mezi startupy a talenty, jež hledají uplatnění v odvětví, která mění svět. Od svého založení v roce 2012 platforma pomohla najít práci ve startupech 19 000 lidem.

Ačkoliv se většina roku 2020 odehrávala pod vlivem pandemie, původní obavy z velkého nárůstu nezaměstnanosti se nakonec nepotvrdily a podařilo se nám přivést k pracovním nabídkám více zájemců než předešlý rok. Covid-19 však změnil přístup k práci a její organizaci, oproti roku 2019 stoupl počet nabídek práce na dálku téměř třikrát. Zaznamenali jsme také rekordní nákupy kreditových balíčků, které se využívají pro publikaci inzerátů, takže můžeme předpokládat, že se startupy v roce 2021 chystají nadále růst.

Nové startupy a nárůst v IT

Loni se na portál nově registrovalo 422 firem, které publikovaly svůj první inzerát. Velké procento z nich se zaměřuje na technologie, služby a e-commerce. Značný úspěch zaznamenaly také startupy zaměřující se na kryptoměny. Pokles však podle očekávání nastal v oblastech co-workingu, gastronomie a cestování. Největší nárůst nabídek, a to více než o 700, jsme registrovali ve vývoji a IT. Nejvíce kandidátů se hlásilo na pozice v oblastech marketingu a obchodu, převažovaly nabídky na hlavní pracovní poměr.

Největší zájem o práci byl ve startupech nula advisory, myTimi a Reas.cz. Přední příčky v počtu vystavených nabídek nabídek obsadily Creative Dock, Productboard a Acomware. Lidé se nejčastěji hlásili na nové pozice v pondělí, kolem deváté hodiny.

Co se týče největšího dopadu pandemie, tak ten jsme zaznamenali od poloviny března do začátku května. Tam jsme viděli obrovský propad v počtu vystavených nabídek, který vedl k rekordnímu počtu uchazečů na jednu nabídku. Tento trend se však s koncem jara obrátil a nabídek začalo řádově přibývat.

FILIP MIKSCHIK, zakladatel a CEO StartupJobs

Foto: pixabay.com

Zdroj: StartupJobs