Covid-19 smazal pět let růstu objemu dovozů ojetých vozů. Těch se loni dovezlo nejméně od roku 2014. Meziročně místo růstu celkový počet dovezených aut z druhé ruky klesl o 26 500 kusů.

Pro kvalitu českého autoparku je to skvělá zpráva, neboť tyto vozy jsou často předmětem podvodů s tachometry, rokem výroby, nebo jsou po těžkých haváriích. Omezení dovozů ovšem již v závěru minulého roku přispělo k růstu cen domácích ojetin. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat i letos, jelikož podmínky pro dovoz jsou kvůli pandemii stále značně ztížené a na trhu je ze stejného důvodu i nedostatek nových vozů. Kvůli dlouhým čekacím lhůtám v autosalonech lidé stále častěji volí nákup ojetiny, což bude i trend letošního roku. Osobní vůz je totiž v současné situaci nejbezpečnější varianta cestování, při které nehrozí nákaza koronavirem, jak tomu naopak je při využití veřejné dopravy

KAROLÍNA TOPOLOVÁ, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Foto: pixabay.com

Zdroj: AURESHOLDINGS