Společnost Sazka bojuje o budoucnost tradičních loterií. Pokud by prošel návrh na zvýšení loterní daně z třicet pět procent na padesát pět procent, znamenalo by to mimo jiné uzavření až 5 000 prodejních míst s terminálem Sazky. O práci by tak přišli tisíce lidí po celé republice.

Hry Sazky baví Čechy už přes šedesát let. Každý rok rozdá Sazka desítky milionů výher v řádu několika miliard korun. Dlouholetou tradici nyní ohrožuje opakované zvýšení loterní daně. Sazka by v případě nové padesát pět procentní sazby musela přistoupit k drastickým opatřením, které zahrnují například ukončení prodeje stíracích losů a útlum populární Sportky.

Takové změny samozřejmě způsobí obrovský pokles zájmu sázejících, a tedy i propad příjmů pro prodejce v trafikách a jiných místech s terminálem Sazky. Drtivá část trafikantů je právě na losech a Sportce existenčně závislá. Kvůli výpadku pravidelných peněz od Sazky budou velmi pravděpodobně obchodníci nuceni prodejny zavřít a propustit své zaměstnance. Ohroženo je tak až 15 000 pracovních pozic.

Z mnoha malých měst a vesnic po celé republice současně zmizí místa, která tam lidem nahrazovala služby chybějící České pošty.

O tom, jestli se tento černý scénář začne naplňovat rozhodnou poslanci při hlasování, které začíná
18. listopadu. Pomozte jedné z nejznámějších českých firem zachovat současnou podobu. Svou podporu můžete vyjádřit na stránce www.zasazku.cz.

Foto+Zdroj: SAZKA a.s