Novým ředitelem Korporátního bankovnictví ING Česká republika je od října 2020 Erik Fortgens. Nahrazuje Marka Tornije, který byl v rámci ING jmenován ředitelem pro řízení rizik pro Ameriku.

Mark Tornij byl odpovědný za Korporátní bankovnictví v České republice od roku 2018 a vybudoval zde silný tým, který významně přispěl k úspěchu Korporátního bankovnictví ING v Česku.

„Jsem hrdý na to, že povedu tým, který má skvělou pověst v rámci skupiny ING. Zároveň se těším na odvážné růstové cíle, před kterými stojíme, a na jasný závazek podpořit naše klienty na jejich cestě k udržitelnosti a inovacím,“ uvedl Erik Fortgens ke svému jmenování.

Během svých více než dvaceti let ve skupině ING zastával Erik Fortgents různé pozice v Nizozemsku a Švýcarsku. Naposledy vedl tým Korporátních prodejů Finančních trhů (FM Corporate Sales) pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) složený z více než sto odborníků v osmnácti zemích.

Erik Fortgents (48) je ženatý, má devítiletá dvojčata. Ve volném čase rád čte, cestuje a sportuje, především běhá a jezdí na horském kole.

Foto 1: pixabay.com

Foto 2 + Zdroj: Havas PR