Společnost Genesis Capital Equity, poskytující poradenství private equity fondům v rámci skupiny Genesis Capital, má nového řídícího partnera. Stal se jím Ondřej Vičar, který pro Genesis Capital pracuje od roku 2007. Ve funkci nahradil Jana Taubera, který Genesis Capital před více než dvaceti lety založil a vybudoval z něj jednoho z nejvýznamnějších hráčů v oblasti private equity ve střední Evropě.

Změna ve vedení je završením přirozeného procesu nástupnictví a souvisí také se záměrem připravovaného spuštění nového fondu Genesis Private Equity Fund IV. Součástí tohoto procesu je i série dalších personálních povýšení v rámci investičního týmu.

Kromě změny na pozici ředitele společnosti proběhly také změny na dalších pozicích. Novým, celkově již pátým partnerem společnosti se stal Martin Viliš, který doposud zastával pozici seniorního investičního ředitele. Tatiana Balkovicová byla povýšena na pozici seniorní investiční ředitelky. Tomáš Sýkora, dosud na pozici seniorního investičního analytika, se nově stal investičním manažerem. Adam Ruta byl povýšen na pozici seniorního investičního analytika.

„V naší pracovní a investiční filozofii dlouhodobě sázíme nejen na každodenní práci všech lidí bez rozdílu, ale také na kombinaci zkušenosti, odhodlání a talentu. A také na stabilitu, pokoru a respekt. Jen díky tomu jsme již více než dvacet let spolehlivým středoevropským partnerem podnikatelů, manažerů a našich investorů – etablovaných finančních institucí. Fondy Genesis podpořily ve své dvacetileté historii více než 50 malých a středních společností a spojily své síly s desítkami manažerských týmů. Mnoho z těchto firem se díky spolupráci s námi dostalo na špičku ve svém oboru. Nová role tedy vzhledem k trvale rostoucímu záběru našich aktivit pro mě symbolizuje především zodpovědnost. A na prahu aktuálních témat a rizik samozřejmě také velký úkol,“ uvedl nový řídící partner Genesis Capital Equity Ondřej Vičar.

„Změnu na pozici řídícího manažera jsme připravovali již delší dobu. Ondra pracuje pro Genesis Capital již bezmála 13 let. Během této doby se podílel na velkém počtu transakcí a za dobu svého působení výrazně přispěl k dlouhodobému růstu a rozvoji celé společnosti a její transformaci do skupiny. Již delší dobu měl na starosti personální rozvoj společnosti, v rámci kterého přivedl do týmu řadu cenných posil. Díky tomu jsme lépe než kdy předtím připraveni na další růst,“ uvádí Jan Tauber, který společnost neopouští a nově bude zaujímat pozici Chairmana a předsedy investičních výborů