Projekt pořádá a organizuje Nadace ZET profesora Milana Zeleného ve spolupráci s Českou manažerskou asociací a yourchance o.p.s. Čtvrtý ročník Letního podnikatelského kempu pro mládež z dětských domovů a sociálně slabých rodin se konal na zámku Vilémov ve druhé polovině července.

Dlouhodobým posláním kempu je příprava mladých lidí na úspěšné zařazení do běžného života po odchodu z dětského domova nebo azylových domů. Cílem programu Letního podnikatelského kempu je seznámit mladé lidi s tím, co je to být dobrým zaměstnancem, ukázat, jak se stát profesionálem ve svém oboru anebo jak začít podnikat. Předat jim informace, znalosti, a hlavně dobré příklady. Program kempu klade důraz na vzdělávání a osobní rozvoj jednotlivých účastníků. Podporuje a vytváří jejich osobní zodpovědnost za uplatnění na trhu práce. Je zaměřen na vytvoření vlastního byznys modelu u každého účastníka. Projekty mohou být rozvojové, zaměřené na vyjasnění vlastního potenciálu znalostí a dovedností, nebo přímo na rozvoj vlastních podnikatelských nápadů.

Projektu Letního podnikatelského kempu pro mladé se již po čtvrté zúčastnilo patnáct mladých lidí z celé České republiky a ze Slovenska.

V sobotu dopoledne proběhlo vyhodnocení vypracovaných projektů mladých účastníků v pořadí:

1. místo: Ladislav Šenkyřík, poukaz v hodnotě 3 000 korun na nákup na www.sportobchod.cz – mobilní aplikace pro fitness centra, která sdružuje trenéry, fitness centra a zájemce o zdravý životní styl a usnadňuje jejich vzájemnou spolupráci

2.místo: Gabriela Sedláčková, poukaz v hodnotě 2 000 korun na nákup na www.sportobchod.cz – Pancake house – nabídka bramborových placek podle receptu po babičce – verze sladká, slaná, vegetariánská.

3.místo: Petr Havelka, poukaz v hodnotě 1 000 korun na nákup na www.sportobchod.cz – restaurace „Kozí bouda“ zaměřená na využití zdravých lokálních potravin od farmářů při přípravě jídel a prodej mléčných výrobků.

Cena yourchance: Gabriela Sedláčková, Darina Nunhartová – kniha Velké ženy z malé země, Renata Mrázová, on-line film Myšlením k bohatství

A další ceny: cena prof. Milana Zeleného – Petr Havelka, cena sympatie – Roman France, cena za „největší zápal“ – Iveta Raková (Bryan)

Ocenění si odnášelo všech 15 účastníků kempu za svou aktivní práci při vytváření svých podnikatelských projektů.

V předchozích třech ročnících kempu nám vznikly start-upy, se kterými nadále spolupracujeme v roli jejich mentorů.

1.ročník kempu 2016: start up – Usušeno, Štěpán Serbus – sušené ovoce, www.ususeno.cz

2.ročník kempu 2017: start up – brazilské bistro Brafo, Filip Horáček – fast food

3.ročník kempu 2018: start up – Honzovy řízky, Jan Oulehla – www.honzorvyrizky.cz

4. ročník kempu 2019: start up bude vybrán z prvních oceněných míst

Složení hodnotící komise:

  • Nadace ZET: profesor Milan Zelený, Martin Rada – CEO AGROTEC a.s., Olga Girstlová – podnikatelka, Kristina Soukupová – podnikatelka, Jana Víchová – koučka a mentorka
  • yourchance: Jana Merunková, spoluzakladatelka a ředitelka yourchance o.p.s.
  • ČMA: Milan Mostýn, ředitel komunikace a tiskový mluvčí ČMA
  • Sponzoři: Dušan Pavlů – OVB Allfinanz, a.s., Luděk Hanáček – Deloitte CZ Services s.r.o., Maxim Dužek – projekt Podnikni to!

Projekt podporují významní podnikatelé, úspěšní manažeři, malé a střední firmy a živnostníci, kteří se osobně kempu účastní. Zde mají přímou komunikaci s mladými lidmi, kterým finančně podpoří jejich účast. Díky tomu vzniká neformální atmosféra osobních setkání a příjemných diskusí nad různými tématy.

Nedílnou myšlenkou projektu je nalezení nových mentorů a spřátelených společností, které by se partnersky zapojily do projektu Letního podnikatelského kempu.