Prestižní projekt TOP ženy Česka, jehož cílem je zviditelnit úspěšné ženy v soukromé i veřejné sféře, zná vítězky svého již 14. ročníku. V kategorii Manažerka se jí stala členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková. Kategorii Podnikatelka ovládla zakladatelka společnosti Zásilkovna Simona Kijonková. V kategorii Veřejná sféra vyhrála soudkyně Ústavního soudu České republiky Kateřina Šimáčková.

V kategorii Startup pak byly oceněny tři dámy, a to zakladatelka projektu Pragulic Tereza Jurečková, spoluzakladatelka projektu Frusack Hana Fořtová a Markéta Bláhová, spoluzakladatelka projektu Daytrip.

Projekt TOP ženy Česka každoročně vyhlašuje také královny jednotlivých žebříčků. V kategorii Veřejná sféra se jí stala Božena Jirků, v kategorii Manažerka uspěla Taťána le Moigne. Kategorie Podnikatelka má letos dvě královny – Jiřinu Nepalovou a Jaroslavu Valovou.

Slogan letošního ročníku ‚Budoucnost je rodu ženského‘ trefně vyjadřuje naše poslání, kterým je nejen ocenit úspěšné ženy, ale především inspirovat jejich příběhy a dodávat kuráž jejich následovnicím. S každoročními nominacemi se přesvědčuji, že ve vedení firem a institucí přibývá schopných a odhodlaných žen, i když na těch nejvyšších a rozhodujících pozicích jsou stále spíše výjimkou. Věřím ale v generaci mladých, chytrých a sebevědomých žen,“ uvedla po slavnostním vyhlášení vítězek Michaela Bakala, patronka projektu TOP ženy Česka a místopředsedkyně představenstva mediálního domu Economia.

Vítězky vybírala odborná dvacetičlenná porota složená z osobností českého byznysu a veřejné sféry, která hodnotila nominované dámy v hlavních kategoriích zejména podle jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu a společenského přínosu. U kategorie Startup se porotci zaměřili především na inovativnost projektu, schopnost oslovit investory a na potenciál růstu.

Slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku projektu TOP ženy Česka se uskutečnilo 21. ledna 2019 v prostorách pražského Fora Karlín za hudebního doprovodu zpěváka Ondřeje Rumla. Večer moderoval Daniel Stach, který kromě vítězek na pódiu přivítal také významné hosty večera, profesory Pavla Pafka a Jana Pirka.

TOP ženy Česka 2018

Manažerka

Daniela Pešková – nejvýše postavená žena českého bankovnictví, členka představenstva České spořitelny

Podnikatelka

Simona Kijonková – zakladatelka společnosti Zásilkovna

Veřejná sféra

Kateřina Šimáčková – soudkyně Ústavního soudu České republiky

Startup

Tereza Jurečková – zakladatelka projektu Pragulic

Hana Fořtová – spoluzakladatelka projektu Frusack

Markéta Bláhová – spoluzakladatelka projektu Daytrip