V Brně otevřené největší komunitní centrum v Evropě nabízí kanceláře různých velikostí, zasedací místnosti, kavárnu a další místa pro setkávání pro začínající podnikatele, živnostníky, pracovníky na volné noze nebo umělce. Na tiskové konferenci o tom informoval jeden ze zakladatelů Zdeněk Rudolský. Větší hub než ten brněnský je na světě pouze v americkém Seattlu.

Podlažní plocha Impact Hubu, umístěného v bývalém Výzkumném ústavu pletařském, činí 3 450 metrů čtverečních. První část centra byla otevřena na jaře roku 2015 a celkové náklady až doposud přesáhly 100 milionů, přičemž nynější investice do rekonstrukce dalších částí objektu činila 40 milionů korun. Část provozovatelé pokryli evropskou dotací, část z vlastních zdrojů a úvěrů. V Impact Hubu lze pracovat i pořádat společenské akce.

Brněnský Impact Hub, jenž patří mezi vůbec nejrychleji rostoucí na světě, funguje jako komunita lidí, v rámci níž si zájemci předplácejí různé typy členství. V prvním roce evidoval přes 300 členů. Podle ředitelky brněnského centra Ireny Ošťádalové třetina členů pracuje v oblasti IT, 17 procent se věnuje vzdělávání, 12 procent jsou marketéři, dále jsou členy rovněž spisovatelé, překladatelé či ilustrátoři deskových her.

Do globální sítě Impact Hub spadá 89 center, z toho 45 je jich v Evropě. V České republice jsou další centra ještě v Praze a v Ostravě, přičemž dohromady tuzemská komunita čítá 1 300 členů. Provozovatelem tuzemské sítě je společnost Hub Ventures. Každý z hubů umožňuje členům propojení na jakéhokoli jiného člena kdekoli na světě, díky čemuž mohou sdílet nápady nebo služby.