Soukromý podnikatelský akcelerátor StartupYard podpoří sedm nových startupů z pěti zemí světa. Jedním z pěti vybraných projektů, ze sto šedesáti přihlášených zájemců z celého světa, je i začínající česká firma RentRocket, jejíž platforma usnadňuje správu dlouhodobých pronájmů nemovitostí. Vybrané projekty se soustředí na řešení v oblastech kybernetické zločinnosti, umělé inteligence nebo rozšířené a virtuální reality.

Pět vybraných začínajících firem je původem z České republiky, Gruzie, Polska, Slovenska a Velké Británie. Pro představu, například startup Steel Mountain vyvinul zařízení s názvem Secaura, které se připojí k routeru a zajistí bezpečnost pro celou domácí síť. Výhodou Secaury je, že na rozdíl od běžného bezpečnostního softwaru okamžitě zabezpečí všechna připojená zařízení, a navíc nevyžaduje žádnou údržbu a správu. K ochraně před bezpečnostními hrozbami využívá umělou inteligenci.

Nadějný český startup RentRocket představuje technologickou platformu, která uživatelům (majitelům nemovitostí) pomáhá se správou dlouhodobých pronájmů nemovitostí. RentRocket využívá vlastní systém pro nájemní bydlení, díky němuž doporučuje nejvhodnější nájemce na základě vyhodnocení rizika a nabízené nájemní platby. Výhodou platformy RentRocket oproti běžným agenturám nebo realitním společnostem je, že díky speciálním algoritmům dokáže výrazně snížit riziko pozdních plateb nebo poškození nemovitosti nájemníky.

StartupYard je nejstarším soukromým akcelerátorem ve střední a východní Evropě. Od svého založení v roce 2011 doposud investoval do 59 startupů, jejichž celková hodnota činní 2,2 miliardy korun. Cílem je pomoci vybraným nadějným firmám k růstu a získání dalších investic. Platforma nabízí startupům služby 150 expertů, znalosti, přímou investici 30 000 eur, webhosting či daňové poradenství výměnou za podíl ve firmě.

Další investice získalo 22 začínajících firem StartupYardu v celkové částce přes 180 milionů korun, přičemž pět startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.